ELE380: Instrumenteringssystemer
- Snitt (beståtte)
- 3,65–3,69B
- Stryk
- 2,8–3,5 %
- Kandidater
- 172–178
- År
- 2019–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2022
snitt 3,42–3,48 blant beståtte
3,42–3,48 med stryk
26–27 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,65–3,69
- Snitt med stryk
- 3,52–3,58
- Strykprosent
- 2,8–3,5 %
- Med bokstavkarakter
- 172–178
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 26–27 | 3,42–3,48 (C) | 0 % |
| 2021 | 9–11 | 3,27–3,56 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 78–81 | 3,83–3,86 (B) | 1–3 % |
| 2019 | 59 | 3,56 (B) | 7 % |
Ofte stilte spørsmål om ELE380
Hva er snittkarakteren i ELE380 ved UiS?
Snittet blant beståtte er 3,65–3,69, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 172–178 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ELE380?
2,8–3,5 % av kandidatene har strøket i ELE380 ved UiS i perioden 2019–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ELE380?
Den vanligste karakteren i ELE380 er B (40–42 % av kandidatene), og 56–58 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ELE380?
ELE380 Instrumenteringssystemer gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.
Hvem tar ELE380?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører ELE380?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i ELE380?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ELE-emner ved UiS
Emner studentene på ELE380 også tar
- RED102 Fysikk for data/elektro 1 043 kandidaterTas også på Elektroteknologi - bachelor i ingeniørfag
- MAT300 Vektoranalyse 1 556 kandidaterTas også på Elektroteknologi - bachelor i ingeniørfag
- YMF100 Matematikk og fysikk for Y-vei 1 654 kandidater
- ELE340 Elektronikkutvikling og systemkonstruksjon 124 kandidaterTas også på Elektroteknologi - bachelor i ingeniørfag
- RED101 Kjemi for data/elektro 693 kandidaterTas også på Elektroteknologi - bachelor i ingeniørfag
- YMF110 Matematikk og fysikk for Y-vei 2 493 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2022 har 172–178 kandidater tatt ELE380 (Instrumenteringssystemer) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 3,65–3,69 (B), den vanligste karakteren er B, og 56–58 % ender på A eller B. 2,8–3,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–3,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

