Hopp til innhold

GEO210: Strukturgeologi

Snitt (beståtte)
3,49–3,61C–B
Stryk
4–6,1 %
Kandidater
161–180
År
2012–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2012–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2023

snitt 3,13–3,29 blant beståtte

2,50–2,88 med stryk

8–10 kandidater

0
A0 %
3
B30–38
3
C30–38
1–2
D11–22
0
E0 %
1–2
F11–22
H2012H2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2012: 3,35–3,53H2013: 3,50–3,56H2014: 3,69–3,80H2015: 3,75–3,84H2016: 4,08–4,18H2017: 3,83–4,17H2018: 3,14–3,25H2019: 2,83–3,17H2020: 2,71–2,88H2022: 3,14–3,40H2023: 3,13–3,29H2012H2015H2017H2020H20233,13–3,29

Stryk per termin

50 %25 %H2012: 0 %H2013: 8 %H2014: 4–7 %H2015: 0 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2022: 13–29 %H2023: 11–22 %H2012H2015H2017H2020H202311–22 %
7–10
A13–16
42–47
B74–77
32–37
C57–60
5–9
D9–15
1 %
E1–2
4–6
F7–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,49–3,61
Snitt med stryk
3,29–3,46
Strykprosent
4–6,1 %
Med bokstavkarakter
161–180

År for år

11 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20238–103,13–3,29 (C)11–22 %
20226–93,14–3,40 (C)13–29 %
20207–82,71–2,88 (C)0 %
20195–72,83–3,17 (C)0 %
20187–83,14–3,25 (C)0 %
20175–73,83–4,17 (B)0 %
201611–124,08–4,18 (B)0 %
201519–203,75–3,84 (B)0 %
201426–283,69–3,80 (B)4–7 %
201351–533,50–3,56 (B)8 %
201216–183,35–3,53 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om GEO210

Hva er snittkarakteren i GEO210 ved UiS?

Snittet blant beståtte er 3,49–3,61, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 161–180 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2012–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GEO210?

4–6,1 % av kandidatene har strøket i GEO210 ved UiS i perioden 2012–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GEO210?

Den vanligste karakteren i GEO210 er B (42–47 % av kandidatene), og 50–56 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GEO210?

GEO210 Strukturgeologi gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.

Hvem tar GEO210?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører GEO210?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i GEO210?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GEO-emner ved UiS

Emnekoden GEO210 ved andre læresteder

Mest tatte emner ved Institutt for energi- og petroleumsteknologi

Kort oppsummert

I perioden 2012–2023 har 161–180 kandidater tatt GEO210 (Strukturgeologi) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 3,49–3,61 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 50–56 % ender på A eller B. 4–6,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2012–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4–6,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.