OFF570: Menneske-Teknologi-Organisasjon i komplekse industrielle systemer
- Snitt (beståtte)
- 3,20–3,24C
- Stryk
- 1,8–2,5 %
- Kandidater
- 275–284
- År
- 2013–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2022
snitt 3,26–3,33 blant beståtte
3,06–3,23 med stryk
31–33 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,20–3,24
- Snitt med stryk
- 3,12–3,18
- Strykprosent
- 1,8–2,5 %
- Med bokstavkarakter
- 275–284
År for år
10 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 31–33 | 3,26–3,33 (C) | 3–6 % |
| 2021 | 40 | 3,05 (C) | 0 % |
| 2020 | 26–28 | 3,08–3,15 (C) | 4–7 % |
| 2019 | 26 | 3,04 (C) | 12 % |
| 2018 | 37–38 | 2,89 (C) | 0 % |
| 2017 | 24–25 | 2,83–2,92 (C) | 0 % |
| 2016 | 21–22 | 3,09–3,19 (C) | 0 % |
| 2015 | 27–28 | 3,71–3,78 (B) | 0 % |
| 2014 | 22 | 3,59 (B) | 0 % |
| 2013 | 21–22 | 3,67–3,73 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om OFF570
Hva er snittkarakteren i OFF570 ved UiS?
Snittet blant beståtte er 3,20–3,24, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 275–284 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i OFF570?
1,8–2,5 % av kandidatene har strøket i OFF570 ved UiS i perioden 2013–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i OFF570?
Den vanligste karakteren i OFF570 er C (31–33 % av kandidatene), og 41–42 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir OFF570?
OFF570 Menneske-Teknologi-Organisasjon i komplekse industrielle systemer gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.
Hva ligger du an til i OFF570?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere OFF-emner ved UiS
- OFF550 Undervannsteknologi
- OFF510 Drift og vedlikeholdsstyring
- OFF515 Offshore feltutvikling
- OFF520 Rørledninger og stigerør
- OFF580 Marinteknologi og prosjektering
- OFF600 Marine Operasjoner
- OFF540 Tilstandsovervåkning og Prediktivt Vedlikehold
- OFF560 Industriell assets, prosesser og prestasjon under moderne kontekster
- OFF610 Offshore vindturbinteknologi
- OFF590 Industrielle tjenester og strategier
Emner studentene på OFF570 også tar
- STA500 Sannsynlighetsregning og statistikk 2 1 798 kandidater
- RIS510 Pålitelighetsanalyse 1 165 kandidater
- IAMMAS Masteroppgave i industriell teknologi og driftsledelse 189 kandidater
- PET685 Investerings- og beslutningsanalyse for ingeniører 226 kandidater
- IAM540 Tilstandsovervåkning og prediktivt vedlikehold 65 kandidater
- IAM570 Menneske-teknologi-drift-organisasjon, industrielle sårbarheter, og resiliens 57 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2022 har 275–284 kandidater tatt OFF570 (Menneske-Teknologi-Organisasjon i komplekse industrielle systemer) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 3,20–3,24 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–42 % ender på A eller B. 1,8–2,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–2,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

