- Snitt (beståtte)
- 3,92–4,08B
- Stryk
- 0,6–1,5 %
- Kandidater
- 134–155
- År
- 2004–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,83–4,10 blant beståtte
3,83–4,10 med stryk
10–12 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,92–4,08
- Snitt med stryk
- 3,87–4,05
- Strykprosent
- 0,6–1,5 %
- Med bokstavkarakter
- 134–155
År for år
18 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 10–12 | 3,83–4,10 (B) | 0 % |
| 2024 | 13 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2023 | 8–9 | 4,11–4,25 (B) | 0 % |
| 2021 | 4–5 | 4,60–4,75 (A) | 0 % |
| 2020 | 9–10 | 4,20–4,33 (B) | 0 % |
| 2019 | 9 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2018 | 11 | 4,27 (B) | 0 % |
| 2017 | 8–9 | 4,13–4,22 (B) | 0 % |
| 2016 | 9–10 | 3,50 (B) | 11–20 % |
| 2015 | 4–5 | 4,25–4,40 (B) | 0 % |
| 2013 | 4–5 | 4,25–4,40 (B) | 0 % |
| 2012 | 5–7 | 3,83–4,17 (B) | 0 % |
| 2011 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
| 2010 | 4–5 | 4,25–4,40 (B) | 0 % |
| 2009 | 11–13 | 3,23–3,55 (C–B) | 0 % |
| 2007 | 4–5 | 4,60–4,75 (A) | 0 % |
| 2005 | 8–11 | 3,11–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2004 | 7 | 4,57 (A) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om AGF-212
Hva er snittkarakteren i AGF-212 ved UiT?
Snittet blant beståtte er 3,92–4,08, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 134–155 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i AGF-212?
0,6–1,5 % av kandidatene har strøket i AGF-212 ved UiT i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i AGF-212?
Den vanligste karakteren i AGF-212 er B (42–49 % av kandidatene), og 72–79 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir AGF-212?
AGF-212 Prosesser i snø og is gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.
Hva ligger du an til i AGF-212?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere AGF-emner ved UiT
- AGF-216 The Stormy Sun and the Northern Lights
- AGF-301 Øvre polare atmosfære
- AGF-211 Vekselvirkning luft/is/hav
- AGF-312 Remote sensing of the cryosphere
- AGF-304 Radardiagnostikk av romplasma
- AGF-350 The Arctic Atmospheric Boundary Layer and Local Climate Processes
- AGF-345 Polar Magnetospheric Substorms
- AGF-214 Polar oseanografi
- AGF-213 Polar meteorologi
- AGF-845 Polar Magnetospheric Substorms
Emnekoden AGF-212 ved andre læresteder
- Universitetet i Oslo 8 kandidater
Emner studentene på AGF-212 også tar
- AS-101 Arctic survival and safety course 882 kandidater
- AG-220 Environmental Change in the High Arctic Landscape of Svalbard 93 kandidater
- AG-218 International Bachelor Permafrost Summer Field School 108 kandidater
- AG-346 Snow and Avalanche Dynamics 77 kandidater
- AB-332 Arctic Marine Molecular Ecology 59 kandidater
- AS-303 Emergency Preparedness and Response in the Arctic 32 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2025 har 134–155 kandidater tatt AGF-212 (Prosesser i snø og is) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,92–4,08 (B), den vanligste karakteren er B, og 72–79 % ender på A eller B. 0,6–1,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

