Hopp til innhold

BVE-1041: Praksis 2: Tiltak og endringsarbeid

Snitt (beståtte)
3,03–3,14C
Stryk
4,6–7,5 %
Kandidater
142–155
År
2019–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,30–3,38 blant beståtte

3,07–3,26 med stryk

27–29 kandidater

3
A10–11
11
B38–41
6
C21–22
5
D17–19
1–2
E4–7
1–2
F4–7
V2019V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2019: 3,04–3,17V2020: 2,96–3,00V2021: 3,24–3,56V2022: 2,96–3,03V2023: 2,67–2,77V2024: 3,30–3,38V2019V2020V2022V2023V20243,30–3,38

Stryk per termin

25 %12.5 %V2019: 4–8 %V2020: 11–12 %V2021: 0 %V2022: 3–7 %V2023: 4–9 %V2024: 4–7 %V2019V2020V2022V2023V20244–7 %
7–10
A10–14
30–32
B46
26–28
C40
15–18
D23–26
10–13
E16–18
5–8
F7–11

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,03–3,14
Snitt med stryk
2,81–2,99
Strykprosent
4,6–7,5 %
Med bokstavkarakter
142–155

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202427–293,30–3,38 (C)4–7 %
202322–242,67–2,77 (C)4–9 %
202229–312,96–3,03 (C)3–7 %
202115–183,24–3,56 (C–B)0 %
202026–272,96–3,00 (C)11–12 %
201923–263,04–3,17 (C)4–8 %

Ofte stilte spørsmål om BVE-1041

Hva er snittkarakteren i BVE-1041 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,03–3,14, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 142–155 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BVE-1041?

4,6–7,5 % av kandidatene har strøket i BVE-1041 ved UiT i perioden 2019–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BVE-1041?

Den vanligste karakteren i BVE-1041 er B (30–32 % av kandidatene), og 37–41 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BVE-1041?

BVE-1041 Praksis 2: Tiltak og endringsarbeid gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar BVE-1041?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BVE-1041?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BVE-1041?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BVE-emner ved UiT

Emner studentene på BVE-1041 også tar

Fra Barnevern - bachelor: studentene der tar både BVE-1041 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2024 har 142–155 kandidater tatt BVE-1041 (Praksis 2: Tiltak og endringsarbeid) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,03–3,14 (C), den vanligste karakteren er B, og 37–41 % ender på A eller B. 4,6–7,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,6–7,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.