Hopp til innhold

GEO-3128: Marine geohazards

Snitt (beståtte)
2,96–3,06C
Stryk
6,9–9,3 %
Kandidater
410–441
År
2007–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2007–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,50 blant beståtte

2,33–2,41 med stryk

29–30 kandidater

0
A0 %
3
B10 %
13
C43–45
7
D23–24
5
E17 %
1–2
F3–7
V2007H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2007: 3,64–3,80V2008: 3,50–3,62V2009: 3,57V2010: 3,31–3,50V2011: 3,11–3,33V2012: 3,21–3,30V2013: 2,86–2,93V2014: 3,06V2015: 2,50–2,56V2016: 3,05–3,16V2017: 2,59H2017: 3,23–3,41H2018: 3,27–3,53H2020: 3,50–4,00H2021: 2,44–2,88H2022: 2,93–3,20H2023: 2,74–2,85H2024: 2,93H2025: 2,50V2007V2012V2016H2021H20252,50

Stryk per termin

25 %12.5 %V2007: 0 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 5–11 %V2012: 10 %V2013: 13 %V2014: 3–6 %V2015: 13 %V2016: 18 %V2017: 4–8 %H2017: 4–9 %H2018: 6–13 %H2020: 0 %H2021: 9–22 %H2022: 6–13 %H2023: 18 %H2024: 2–5 %H2025: 3–7 %V2007V2012V2016H2021H20253–7 %
6–9
A26–36
24–26
B104–105
31–33
C136
17–19
D74–78
9–11
E40–47
7–9
F30–39

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,96–3,06
Snitt med stryk
2,69–2,84
Strykprosent
6,9–9,3 %
Med bokstavkarakter
410–441

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202529–302,50 (C)3–7 %
202441–422,93 (C)2–5 %
202323–242,74–2,85 (C)17 %
202215–182,93–3,20 (C)6–13 %
20218–122,44–2,88 (D–C)9–22 %
20205–73,50–4,00 (B)0 %
201815–183,27–3,53 (C–B)6–13 %
201745–492,91–3,00 (C)4–9 %
201623–243,05–3,16 (C)17 %
201546–472,50–2,56 (C)13 %
201435–363,06 (C)3–6 %
201333–342,86–2,93 (C)12 %
201230–313,21–3,30 (C)10 %
201118–213,11–3,33 (C)5–11 %
201015–173,31–3,50 (C–B)0 %
200973,57 (B)0 %
200812–133,50–3,62 (B)0 %
200710–113,64–3,80 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om GEO-3128

Hva er snittkarakteren i GEO-3128 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 2,96–3,06, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 410–441 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GEO-3128?

6,9–9,3 % av kandidatene har strøket i GEO-3128 ved UiT i perioden 2007–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GEO-3128?

Den vanligste karakteren i GEO-3128 er C (31–33 % av kandidatene), og 30–33 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GEO-3128?

GEO-3128 Marine geohazards gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar GEO-3128?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i GEO-3128?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GEO-emner ved UiT

Emner studentene på GEO-3128 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2007–2025 har 410–441 kandidater tatt GEO-3128 (Marine geohazards) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,96–3,06 (C), den vanligste karakteren er C, og 30–33 % ender på A eller B. 6,9–9,3 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 2,50 (C) – ned fra 2,93 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 6,9–9,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.