Hopp til innhold

IDR-0110: Examen Facultatum, idrett

Snitt (beståtte)
3,02–3,03C
Stryk
2,8–3,2 %
Kandidater
613–621
År
2014–2020

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2020

snitt 3,02 blant beståtte

2,96–2,99 med stryk

96–97 kandidater

5
A5 %
22
B23 %
42
C43–44
22
D23 %
4
E4 %
1–2
F1–2
H2014H2020

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2014: 3,07V2015: 3,00H2015: 3,13–3,16H2016: 2,99V2017: 2,83–3,17H2017: 2,92H2018: 2,86–2,89H2019: 3,14–3,16H2020: 3,02H2014H2015V2017H2018H20203,02

Stryk per termin

50 %25 %H2014: 1–2 %V2015: 0 %H2015: 0 %H2016: 8 %V2017: 13–29 %H2017: 3 %H2018: 5 %H2019: 0 %H2020: 1–2 %H2014H2015V2017H2018H20201–2 %
4 %
A25–27
24–25
B151–152
42–43
C261
21 %
D130–131
5 %
E29–30
3 %
F17–20

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,02–3,03
Snitt med stryk
2,92–2,95
Strykprosent
2,8–3,2 %
Med bokstavkarakter
613–621

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner23142 %3,160,0 %
Menn32258 %2,940,0 %

Av 553 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 91 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2014–2020.

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202096–973,02 (C)1–2 %
201979–803,14–3,16 (C)0 %
201884–852,86–2,89 (C)5 %
201794–972,91–2,93 (C)4–5 %
2016832,99 (C)8 %
201578–793,13–3,15 (C)0 %
201499–1003,07 (C)1–2 %

Ofte stilte spørsmål om IDR-0110

Hva er snittkarakteren i IDR-0110 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,02–3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 613–621 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2020, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i IDR-0110?

2,8–3,2 % av kandidatene har strøket i IDR-0110 ved UiT i perioden 2014–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i IDR-0110?

Den vanligste karakteren i IDR-0110 er C (42–43 % av kandidatene), og 28–29 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir IDR-0110?

IDR-0110 Examen Facultatum, idrett gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hva ligger du an til i IDR-0110?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere IDR-emner ved UiT

Mest tatte emner ved Idrettshøgskolen

Kort oppsummert

I perioden 2014–2020 har 613–621 kandidater tatt IDR-0110 (Examen Facultatum, idrett) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,02–3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 28–29 % ender på A eller B. 2,8–3,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–3,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.