Hopp til innhold

MBI-2010: Bachelor's Thesis in Biomedicine

Snitt (beståtte)
3,54–3,72B
Stryk
1,5–3,3 %
Kandidater
120–137
År
2015–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,73 blant beståtte

3,73 med stryk

15 kandidater

4
A27 %
3
B20 %
8
C53 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2015V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2016: 3,13–3,29V2017: 3,50–3,62V2018: 3,00–3,33V2019: 4,13–4,29V2020: 3,59–3,69V2021: 3,40–3,70V2022: 3,50–3,89V2023: 3,50–3,70H2023: 3,25–3,40V2024: 3,73V2015V2018V2020V2023V20243,73

Stryk per termin

25 %12.5 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 7–13 %V2018: 11–25 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %H2023: 0 %V2024: 0 %V2015V2018V2020V2023V20240 %
20–24
A26–28
29–34
B37–39
31–36
C40–42
6–12
D7–14
2–3
E2–4
2–3
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,54–3,72
Snitt med stryk
3,43–3,66
Strykprosent
1,5–3,3 %
Med bokstavkarakter
114–131

6 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2024153,73 (B)0 %
202324–273,46–3,64 (C–B)0 %
20228–113,50–3,89 (B)0 %
20219–113,40–3,70 (C–B)0 %
202016–173,59–3,69 (B)0 %
201914–164,13–4,29 (B)0 %
20187–103,00–3,33 (C)11–25 %
201714–163,50–3,62 (B)7–13 %
20167–83,13–3,29 (C)0 %
20156–0 %

Ofte stilte spørsmål om MBI-2010

Hva er snittkarakteren i MBI-2010 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,54–3,72, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 114–131 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MBI-2010?

1,5–3,3 % av kandidatene har strøket i MBI-2010 ved UiT i perioden 2015–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MBI-2010?

Den vanligste karakteren i MBI-2010 er C (31–36 % av kandidatene), og 50–57 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MBI-2010?

MBI-2010 Bachelor's Thesis in Biomedicine gir 20,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar MBI-2010?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MBI-2010?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MBI-2010?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MBI-emner ved UiT

Emner studentene på MBI-2010 også tar

Fra Biomedisin - bachelor: studentene der tar både MBI-2010 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2015–2024 har 120–137 kandidater tatt MBI-2010 (Bachelor's Thesis in Biomedicine) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,54–3,72 (B), den vanligste karakteren er C, og 50–57 % ender på A eller B. 1,5–3,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,5–3,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.