Hopp til innhold

MDV-1000: Innføring i medie- og dokumentasjonsvitenskap

Snitt (beståtte)
2,70–2,87C
Stryk
5,5–8,5 %
Kandidater
149–168
År
2013–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 2,38–2,86 blant beståtte

2,38–2,86 med stryk

6–9 kandidater

0
A0 %
1–2
B13–29
3
C33–50
1–2
D13–29
1–2
E13–29
0
F0 %
H2013H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2013: 3,21–3,34H2014: 2,55–2,63H2017: 2,80–2,90H2018: 2,69–2,82H2019: 2,44–2,63H2020: 2,44–2,63H2021: 2,58–3,00H2022: 2,38–2,86H2013H2017H2019H2020H20222,38–2,86

Stryk per termin

25 %12.5 %H2013: 3–7 %H2014: 14–15 %H2017: 5–9 %H2018: 0 %H2019: 6–12 %H2020: 6–12 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2013H2017H2019H2020H20220 %
3–6
A5–10
16–20
B27–31
30–34
C50
28–31
D46–47
7–11
E12–17
5–8
F9–13

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,70–2,87
Snitt med stryk
2,48–2,71
Strykprosent
5,5–8,5 %
Med bokstavkarakter
149–168

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20226–92,38–2,86 (D–C)0 %
202111–142,58–3,00 (C)0 %
202016–192,44–2,63 (D–C)6–12 %
201916–192,44–2,63 (D–C)6–12 %
201816–172,69–2,82 (C)0 %
201721–232,80–2,90 (C)5–9 %
201434–352,55–2,63 (C)14–15 %
201329–323,21–3,34 (C)3–7 %

Ofte stilte spørsmål om MDV-1000

Hva er snittkarakteren i MDV-1000 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 2,70–2,87, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 149–168 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MDV-1000?

5,5–8,5 % av kandidatene har strøket i MDV-1000 ved UiT i perioden 2013–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MDV-1000?

Den vanligste karakteren i MDV-1000 er C (30–34 % av kandidatene), og 20–26 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MDV-1000?

MDV-1000 Innføring i medie- og dokumentasjonsvitenskap gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar MDV-1000?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MDV-1000?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MDV-1000?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MDV-emner ved UiT

Emner studentene på MDV-1000 også tar

Fra Medie- og dokumentasjonsvitenskap - bachelor: studentene der tar både MDV-1000 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2013–2022 har 149–168 kandidater tatt MDV-1000 (Innføring i medie- og dokumentasjonsvitenskap) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,70–2,87 (C), den vanligste karakteren er C, og 20–26 % ender på A eller B. 5,5–8,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,5–8,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.