Hopp til innhold

MFA-2011: Skipshydrodynamikk

Snitt (beståtte)
3,24–3,42C
Stryk
4,6–10 %
Kandidater
114–136
År
2015–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 4,22–4,38 blant beståtte

3,45–3,89 med stryk

9–11 kandidater

4
A36–44
3
B27–33
1–2
C10–20
0
D0 %
0
E0 %
1–2
F10–20
V2015H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2015: 3,32–3,46H2016: 2,23–2,36H2017: 3,00H2018: 2,89–3,50H2020: 3,09–3,45H2022: 3,38–3,50H2023: 3,43–3,82H2024: 4,00–4,33H2025: 4,22–4,38V2015H2017H2020H2023H20254,22–4,38

Stryk per termin

25 %12.5 %V2015: 3–7 %H2016: 7–13 %H2017: 7–13 %H2018: 8–22 %H2020: 8–17 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 0 %H2025: 10–20 %V2015H2017H2020H2023H202510–20 %
15–20
A20–23
22–27
B29–31
28–34
C37–40
11–16
D15–19
5–9
E7–11
5–10
F6–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,24–3,42
Snitt med stryk
2,94–3,25
Strykprosent
4,6–10 %
Med bokstavkarakter
114–136

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20259–114,22–4,38 (B)10–20 %
20246–84,00–4,33 (B)0 %
202311–143,43–3,82 (C–B)0 %
202213–143,38–3,50 (C–B)0 %
202011–143,09–3,45 (C)8–17 %
20188–132,89–3,50 (C–B)8–22 %
201715–163,00 (C)7–13 %
201614–162,23–2,36 (D)7–13 %
201527–303,32–3,46 (C)3–7 %

Ofte stilte spørsmål om MFA-2011

Hva er snittkarakteren i MFA-2011 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,24–3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 114–136 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MFA-2011?

4,6–10 % av kandidatene har strøket i MFA-2011 ved UiT i perioden 2015–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MFA-2011?

Den vanligste karakteren i MFA-2011 er C (28–34 % av kandidatene), og 37–45 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MFA-2011?

MFA-2011 Skipshydrodynamikk gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar MFA-2011?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MFA-2011?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MFA-2011?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MFA-emner ved UiT

Emner studentene på MFA-2011 også tar

Fra Havteknologi, ingeniør - bachelor (ordinær, y-vei): studentene der tar både MFA-2011 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2015–2025 har 114–136 kandidater tatt MFA-2011 (Skipshydrodynamikk) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,24–3,42 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–45 % ender på A eller B. 4,6–10 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,6–10 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.