Hopp til innhold

NOR-1012: Talemål og språklig mangfold

Snitt (beståtte)
2,87–2,98C
Stryk
7,8–10,2 %
Kandidater
395–429
År
2004–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

snitt 2,96 blant beståtte

2,76–2,86 med stryk

28–29 kandidater

3
A10–11
6
B21 %
8
C28–29
7
D24–25
3
E10–11
1–2
F4–7
H2004V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 3,13–3,71H2005: 2,13–2,56H2006: 2,83H2007: 2,83H2008: 2,60–3,11H2009: 2,60–3,09H2010: 2,84–3,05H2011: 2,56–2,71V2012: 2,00H2012: 3,23–3,33H2013: 3,00–3,17H2014: 2,41–2,63H2015: 2,44–2,56V2016: 3,10–3,17V2017: 3,08V2018: 3,19–3,24V2019: 2,94V2020: 2,65–2,70V2021: 2,96H2004H2009H2012V2017V20212,96

Stryk per termin

75 %37.5 %H2004: 10–25 %H2005: 9–22 %H2006: 20 %H2007: 0 %H2008: 0 %H2009: 0 %H2010: 5–10 %H2011: 23–24 %V2012: 60–75 %H2012: 12–13 %H2013: 4–8 %H2014: 14–15 %H2015: 0 %V2016: 10 %V2017: 16 %V2018: 3–5 %V2019: 3–5 %V2020: 2–4 %V2021: 4–7 %H2004H2009H2012V2017V20214–7 %
6–9
A25–35
20–22
B86–89
28–31
C119–122
23–25
D97–100
8–10
E35–42
8–10
F33–41

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,87–2,98
Snitt med stryk
2,59–2,74
Strykprosent
7,8–10,2 %
Med bokstavkarakter
395–429

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202128–292,96 (C)4–7 %
202050–522,65–2,70 (C)2–4 %
201937–382,94 (C)3–5 %
201838–403,19–3,24 (C)3–5 %
2017313,08 (C)16 %
201632–333,10–3,17 (C)9 %
20158–102,44–2,56 (D–C)0 %
201420–222,41–2,63 (D–C)14–15 %
201324–273,00–3,17 (C)4–8 %
201228–303,13–3,27 (C)20–21 %
201121–222,56–2,71 (C)23–24 %
201019–222,84–3,05 (C)5–10 %
20099–122,60–3,09 (C)0 %
20088–112,60–3,11 (C)0 %
2007122,83 (C)0 %
2006152,83 (C)20 %
20058–122,13–2,56 (D–C)9–22 %
20047–113,13–3,71 (C–B)10–25 %

Ofte stilte spørsmål om NOR-1012

Hva er snittkarakteren i NOR-1012 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 2,87–2,98, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 395–429 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NOR-1012?

7,8–10,2 % av kandidatene har strøket i NOR-1012 ved UiT i perioden 2004–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i NOR-1012?

Den vanligste karakteren i NOR-1012 er C (28–31 % av kandidatene), og 27–30 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir NOR-1012?

NOR-1012 Talemål og språklig mangfold gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hvem tar NOR-1012?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører NOR-1012?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i NOR-1012?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NOR-emner ved UiT

Emner studentene på NOR-1012 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2021 har 395–429 kandidater tatt NOR-1012 (Talemål og språklig mangfold) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,87–2,98 (C), den vanligste karakteren er C, og 27–30 % ender på A eller B. 7,8–10,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,8–10,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.