Hopp til innhold

SOS-1012: Kultur, fritid og frivillig arbeid

Snitt (beståtte)
2,98–2,99C
Stryk
2,8–3,3 %
Kandidater
683–692
År
2010–2020

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2020

snitt 2,93 blant beståtte

2,84 med stryk

93 kandidater

5
A5 %
17
B18 %
41
C44 %
21
D23 %
6
E6 %
3
F3 %
H2010H2020

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2010: 3,27–3,33H2011: 3,27H2012: 3,00H2013: 2,80H2014: 2,77H2015: 3,09–3,13H2016: 2,97H2017: 2,87H2018: 2,88–2,91H2019: 2,98–3,06H2020: 2,93H2010H2013H2015H2018H20202,93

Stryk per termin

25 %12.5 %H2010: 0 %H2011: 1–3 %H2012: 6 %H2013: 6 %H2014: 2–4 %H2015: 2–4 %H2016: 2–3 %H2017: 3 %H2018: 4 %H2019: 0 %H2020: 3 %H2010H2013H2015H2018H20203 %
4–5
A30–33
24–25
B168
39–40
C273
21–22
D147
7 %
E46–48
3 %
F19–23

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,98–2,99
Snitt med stryk
2,88–2,91
Strykprosent
2,8–3,3 %
Med bokstavkarakter
683–692

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner44874 %3,070,7 %
Menn15726 %2,880,0 %

Av 605 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 89 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2010–2020.

År for år

11 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2020932,93 (C)3 %
201948–502,98–3,06 (C)0 %
201870–712,88–2,91 (C)4 %
2017932,87 (C)3 %
201663–642,97 (C)2–3 %
201555–573,09–3,13 (C)2–4 %
201454–552,77 (C)2–4 %
2013482,80 (C)6 %
2012473,00 (C)6 %
201176–773,27 (C)1–3 %
201036–373,27–3,33 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om SOS-1012

Hva er snittkarakteren i SOS-1012 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 2,98–2,99, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 683–692 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2020, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SOS-1012?

2,8–3,3 % av kandidatene har strøket i SOS-1012 ved UiT i perioden 2010–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SOS-1012?

Den vanligste karakteren i SOS-1012 er C (39–40 % av kandidatene), og 29 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SOS-1012?

SOS-1012 Kultur, fritid og frivillig arbeid gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hva ligger du an til i SOS-1012?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SOS-emner ved UiT

Mest tatte emner ved Institutt for samfunnsvitenskap

Kort oppsummert

I perioden 2010–2020 har 683–692 kandidater tatt SOS-1012 (Kultur, fritid og frivillig arbeid) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,98–2,99 (C), den vanligste karakteren er C, og 29 % ender på A eller B. 2,8–3,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–3,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.