Hopp til innhold

SVF-3024: Conflict Resolution and Conflict Transformation

Snitt (beståtte)
3,48–3,55C–B
Stryk
1,8–3,2 %
Kandidater
528–555
År
2004–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,45–3,54 blant beståtte

3,45–3,54 med stryk

28–29 kandidater

5
A17–18
11
B38–39
7
C24–25
4
D14 %
1–2
E4–7
0
F0 %
V2004V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2004: 3,52–3,67V2005: 3,67–3,73V2006: 3,44–3,61V2007: 3,05–3,15V2008: 2,91V2009: 3,28–3,38V2010: 3,61V2011: 3,34–3,48V2012: 3,14–3,21V2013: 3,31–3,39V2014: 3,32–3,40H2014: 3,00V2015: 3,52–3,59V2016: 3,67V2017: 3,94V2018: 3,78–3,88V2019: 3,67–3,76V2020: 3,81–3,90V2021: 3,87V2022: 3,81V2023: 3,47–3,59V2024: 3,41–3,50V2025: 3,45–3,54V2004V2010H2014V2020V20253,45–3,54

Stryk per termin

25 %12.5 %V2004: 0 %V2005: 0 %V2006: 0 %V2007: 0 %V2008: 4–8 %V2009: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 3–6 %V2013: 0 %V2014: 9 %H2014: 0 %V2015: 4–9 %V2016: 5–9 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 5–9 %V2021: 6–12 %V2022: 0 %V2023: 5–11 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2004V2010H2014V2020V20250 %
15–16
A81–85
36–38
B199
30–32
C167–168
11–13
D60–67
2–4
E11–19
2–3
F10–17

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,48–3,55
Snitt med stryk
3,37–3,48
Strykprosent
1,8–3,2 %
Med bokstavkarakter
528–555

År for år

22 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202528–293,45–3,54 (C–B)0 %
202426–273,41–3,50 (C–B)0 %
202317–203,47–3,59 (C–B)5–11 %
2022373,81 (B)0 %
202116–173,87 (B)6–12 %
202021–233,81–3,90 (B)5–9 %
201917–183,67–3,76 (B)0 %
201817–183,78–3,88 (B)0 %
2017183,94 (B)0 %
201622–233,67 (B)5–9 %
201522–243,52–3,59 (B)4–9 %
201436–373,29–3,36 (C)8 %
201328–293,31–3,39 (C)0 %
201235–373,14–3,21 (C)3–6 %
201127–293,34–3,48 (C)0 %
2010313,61 (B)0 %
200924–253,28–3,38 (C)0 %
200823–242,91 (C)4–8 %
200720–213,05–3,15 (C)0 %
200617–193,44–3,61 (C–B)0 %
200526–273,67–3,73 (B)0 %
200420–223,52–3,67 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om SVF-3024

Hva er snittkarakteren i SVF-3024 ved UiT?

Snittet blant beståtte er 3,48–3,55, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 528–555 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SVF-3024?

1,8–3,2 % av kandidatene har strøket i SVF-3024 ved UiT i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SVF-3024?

Den vanligste karakteren i SVF-3024 er B (36–38 % av kandidatene), og 51–53 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SVF-3024?

SVF-3024 Conflict Resolution and Conflict Transformation gir 20,0 studiepoeng ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet.

Hva ligger du an til i SVF-3024?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SVF-emner ved UiT

Emner studentene på SVF-3024 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2004–2025 har 528–555 kandidater tatt SVF-3024 (Conflict Resolution and Conflict Transformation) ved Universitetet i Tromsø - Norges arktiske universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,48–3,55 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 51–53 % ender på A eller B. 1,8–3,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–3,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.