FB2412: Matematikk II
- Snitt (beståtte)
- 3,16C
- Stryk
- 16,1 %
- Kandidater
- 621
- År
- 2018–2021
H2021
snitt 2,00 blant beståtte
2,00 med stryk
3 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,16
- Snitt med stryk
- 2,56
- Strykprosent
- 16,1 %
- Med bokstavkarakter
- 479
142 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 75 | 14 % | 3,48 | 18,7 % |
| Menn | 472 | 86 % | 3,39 | 12,1 % |
Av 547 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 88 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2021.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 130 | 3,72 (B) | 9 % |
| 2020 | 142 | – | 6 % |
| 2019 | 182 | 2,79 (C) | 20 % |
| 2018 | 167 | 3,06 (C) | 25 % |
Ofte stilte spørsmål om FB2412
Hva er snittkarakteren i FB2412 ved USN?
Snittet blant beståtte er 3,16, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 479 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i FB2412?
16,1 % av kandidatene har strøket i FB2412 ved USN i perioden 2018–2021.
Hvilken karakter er vanligst i FB2412?
Den vanligste karakteren i FB2412 er B (20 % av kandidatene), og 37 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir FB2412?
FB2412 Matematikk II gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Hvem tar FB2412?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
- Byggdesign, 3-årig ingeniørutdanning - bachelor40 kandidater · 30 %
- Elkraftteknikk, 3-årig ingeniørutdanning - bachelor30 kandidater · 22 %
- Informatikk og automatisering, 3-årig ingeniørutdanning - bachelor23 kandidater · 17 %
- Ren energi- og prosessteknologi18 kandidater · 13 %
- Maskinteknisk design, 3-årig ingeniørutdanning - bachelor13 kandidater · 10 %
- Plan og infrastruktur, 3-årig ingeniørutdanning - bachelor11 kandidater · 8 %
Hvor fører FB2412?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i FB2412?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere FB-emner ved USN
Emner studentene på FB2412 også tar
- PRH612 Bacheloroppgave 621 kandidater
- EE4312 Elektrisitetslære (AC) og digitalteknikk II 287 kandidater
- BY4312 Prosjektadministrasjon og energiplanlegging 177 kandidater
- BY4212 Design og dimensjonering 73 kandidater
- BY3412 Byggprosjektering 121 kandidater
- EK5215 Electric Power Systems 106 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2021 har 621 kandidater tatt FB2412 (Matematikk II) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 3,16 (C), den vanligste karakteren er B, og 37 % ender på A eller B. 16,1 % av kandidatene stryker. I 2021 endte snittet på 3,72 (B) – opp fra 2,79 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

