FE-MAT3901: Matematikk III
- Snitt (beståtte)
- 2,14–2,56D–C
- Stryk
- 46,6–52,3 %
- Kandidater
- 132–148
- År
- 2018–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 1,60–2,00 blant beståtte
0,62–0,86 med stryk
13–14 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,14–2,56
- Snitt med stryk
- 1,01–1,32
- Strykprosent
- 46,6–52,3 %
- Med bokstavkarakter
- 94–110
38 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 13–14 | 1,60–2,00 (D) | 57–62 % |
| 2021 | 36–39 | 2,15–2,50 (D–C) | 49–53 % |
| 2020 | 34–36 | 2,67–3,33 (C) | 47–50 % |
| 2019 | 21–26 | 2,21–2,67 (D–C) | 35–43 % |
| 2018 | 28–33 | 2,13–2,57 (D–C) | 48–57 % |
Ofte stilte spørsmål om FE-MAT3901
Hva er snittkarakteren i FE-MAT3901 ved USN?
Snittet blant beståtte er 2,14–2,56, som tilsvarer bokstavkarakteren D–C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 94–110 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i FE-MAT3901?
46,6–52,3 % av kandidatene har strøket i FE-MAT3901 ved USN i perioden 2018–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i FE-MAT3901?
Den vanligste karakteren i FE-MAT3901 er F (46–54 % av kandidatene), og 8–16 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir FE-MAT3901?
FE-MAT3901 Matematikk III gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Hvem tar FE-MAT3901?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører FE-MAT3901?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i FE-MAT3901?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere FE-emner ved USN
- FEMRR10 Maritime Rules and Regulations
- FEIMI10 Introduction to the Maritime Industry
- FEREM00 Research Methods and Academic Writing
- FEENV10 Environment and Chemistry
- FEPHY10 Applied Physics
- FEMTH10 Applied Mathematics
- FE-BAT3000 Bacheloroppgave
- FEMLI20 Maritime Law I
- FEMAN00 Management
- FEADM30 Economy and Administration
Emner studentene på FE-MAT3901 også tar
Fra Bachelor i ingeniørfag, dataingeniør - sikkerhet og nettverk: studentene der tar både FE-MAT3901 og disse.
- FE-BAC3000 Bacheloroppgave 323 kandidater
- DA-NAN3000 Nettverksprogrammering og administrasjon av nettverkstjenester 108 kandidater
- DA-ODA2001 Operativsystemer, sikkerhet og databasesystemer 109 kandidater
- FE-EØK2000 Innovasjon og entreprenørskap med økonomi 262 kandidater
- DA-SYS3000 Systemutvikling 96 kandidater
- DA-NET2002 Nettverk, sikkerhet og datakommunikasjon 62 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2022 har 132–148 kandidater tatt FE-MAT3901 (Matematikk III) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 2,14–2,56 (D–C), den vanligste karakteren er F, og 8–16 % ender på A eller B. 46,6–52,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 46,6–52,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

