Hopp til innhold

FESTE20: Science and Thermal Engineering

Snitt (beståtte)
2,45–2,57D–C
Stryk
19,2–22,3 %
Kandidater
171–186
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,55–2,65 blant beståtte

2,00–2,10 med stryk

28–29 kandidater

1–2
A4–7
5
B17–18
6
C21 %
3
D10–11
7
E24–25
6
F21 %
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 2,45–2,77H2020: 2,14–2,29H2021: 2,73–2,81V2022: 3,00H2022: 2,63H2023: 2,74–2,85H2024: 2,26–2,33V2025: 1,67–2,00H2025: 2,55–2,65H2019H2021H2022H2024H20252,55–2,65

Stryk per termin

100 %50 %H2019: 7–15 %H2020: 4–9 %H2021: 36–38 %V2022: 67–80 %H2022: 5–10 %H2023: 5–10 %H2024: 25–26 %V2025: 33–40 %H2025: 22 %H2019H2021H2022H2024H202522 %
9–11
A16–20
9–12
B17–21
17–19
C31–32
11–13
D21–23
27–30
E51
19–22
F35–39

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,45–2,57
Snitt med stryk
1,91–2,07
Strykprosent
19,2–22,3 %
Med bokstavkarakter
171–186

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202538–412,34–2,50 (D–C)24–26 %
202431–322,26–2,33 (D)25–26 %
202320–222,74–2,85 (C)5–10 %
202225–272,65–2,67 (C)19–23 %
202124–252,73–2,81 (C)36–38 %
202021–242,14–2,29 (D)4–9 %
201912–152,45–2,77 (D–C)7–15 %

Ofte stilte spørsmål om FESTE20

Hva er snittkarakteren i FESTE20 ved USN?

Snittet blant beståtte er 2,45–2,57, som tilsvarer bokstavkarakteren D–C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 171–186 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i FESTE20?

19,2–22,3 % av kandidatene har strøket i FESTE20 ved USN i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i FESTE20?

Den vanligste karakteren i FESTE20 er E (27–30 % av kandidatene), og 19–23 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir FESTE20?

FESTE20 Science and Thermal Engineering gir 7,5 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.

Hvem tar FESTE20?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører FESTE20?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i FESTE20?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Emner studentene på FESTE20 også tar

Fra Bachelor i marinteknisk drift: studentene der tar både FESTE20 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 171–186 kandidater tatt FESTE20 (Science and Thermal Engineering) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 2,45–2,57 (D–C), den vanligste karakteren er E, og 19–23 % ender på A eller B. 19,2–22,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 19,2–22,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.