- Snitt (beståtte)
- 3,74–3,81B
- Stryk
- 0,4–0,9 %
- Kandidater
- 232–241
- År
- 2019–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,82–3,86 blant beståtte
3,82–3,86 med stryk
37–38 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,74–3,81
- Snitt med stryk
- 3,71–3,79
- Strykprosent
- 0,4–0,9 %
- Med bokstavkarakter
- 232–241
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 153 | 74 % | 3,95 | 0,0 % |
| Menn | 55 | 26 % | 3,65 | 0,0 % |
Av 208 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2019–2025.
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 37–38 | 3,82–3,86 (B) | 0 % |
| 2024 | 31–32 | 3,91–3,97 (B) | 0 % |
| 2023 | 29–30 | 3,61 (B) | 3–7 % |
| 2022 | 51–52 | 3,87–3,90 (B) | 0 % |
| 2021 | 28–30 | 3,60–3,75 (B) | 0 % |
| 2020 | 32–33 | 3,76–3,84 (B) | 0 % |
| 2019 | 24–26 | 3,42–3,58 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INN4100
Hva er snittkarakteren i INN4100 ved USN?
Snittet blant beståtte er 3,74–3,81, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 232–241 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INN4100?
0,4–0,9 % av kandidatene har strøket i INN4100 ved USN i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INN4100?
Den vanligste karakteren i INN4100 er B (44–46 % av kandidatene), og 63–66 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INN4100?
INN4100 Innovasjon I - Ledelse av innovasjonsprosesser gir 7,5 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Hva ligger du an til i INN4100?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INN-emner ved USN
Emner studentene på INN4100 også tar
- SAM4000 Introduksjon til samfunnsvitenskapelig forskningsmetode 286 kandidater
- ML-LEV4001 Ledelse og refleksjon 282 kandidater
- ML-OPP5003 Masteroppgave 155 kandidater
- ML-ORG4000 Organisering 267 kandidater
- METL4000 Kvalitativ forskningsmetode 328 kandidater
- MAL5000 Mangfold og inkludering i organisasjoner 113 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2025 har 232–241 kandidater tatt INN4100 (Innovasjon I - Ledelse av innovasjonsprosesser) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 3,74–3,81 (B), den vanligste karakteren er B, og 63–66 % ender på A eller B. 0,4–0,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,4–0,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

