- Snitt (beståtte)
- 3,74–3,79B
- Stryk
- 1,1 %
- Kandidater
- 263–269
- År
- 2021–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2021–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,76–3,89 blant beståtte
3,76–3,89 med stryk
35–37 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,74–3,79
- Snitt med stryk
- 3,70–3,75
- Strykprosent
- 1,1 %
- Med bokstavkarakter
- 263–269
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 142 | 59 % | 4,05 | 0,0 % |
| Menn | 99 | 41 % | 3,80 | 0,0 % |
Av 241 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2021–2025.
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 35–37 | 3,76–3,89 (B) | 0 % |
| 2024 | 48–50 | 3,80–3,90 (B) | 0 % |
| 2023 | 68–69 | 4,04–4,07 (B) | 0 % |
| 2022 | 69 | 3,54 (B) | 0 % |
| 2021 | 43–44 | 3,49–3,55 (C–B) | 7 % |
Ofte stilte spørsmål om INT3000
Hva er snittkarakteren i INT3000 ved USN?
Snittet blant beståtte er 3,74–3,79, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 263–269 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2021–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INT3000?
1,1 % av kandidatene har strøket i INT3000 ved USN i perioden 2021–2025.
Hvilken karakter er vanligst i INT3000?
Den vanligste karakteren i INT3000 er B (32–33 % av kandidatene), og 59–61 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INT3000?
INT3000 Internship - økonomi og ledelse gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.
Hvem tar INT3000?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører INT3000?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i INT3000?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INT-emner ved USN
- INT3000D Internasjonal handel
- INT3000K International management
- INT3002 Internship
- INT100B International Politics
- INT3020 Internship i eiendomsmegling
- INT102B Nature, Culture, and Guiding
- INTCRIM1000 The most serious of international crimes
- INT3010 Internship i statsvitenskap
- INT3000V Internship Vestfold
- INT3000R Internship (praksisprosjekt)
Emner studentene på INT3000 også tar
Fra Bachelor i økonomi og ledelse: studentene der tar både INT3000 og disse.
- REG1000 Grunnleggende regnskap 5 874 kandidater
- ORL1000 Organisering og ledelse 5 263 kandidater
- MAR1000 Markedsføringsledelse 5 927 kandidater
- BED1000 Bedriftsøkonomi 4 161 kandidater
- STA1000 Statistikk for økonomer 3 246 kandidater
- FIN1000 Finansregnskap med analyse 2 976 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2021–2025 har 263–269 kandidater tatt INT3000 (Internship - økonomi og ledelse) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 3,74–3,79 (B), den vanligste karakteren er B, og 59–61 % ender på A eller B. 1,1 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2021–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

