Hopp til innhold

MG2NA2: Naturfag, emne 2

Snitt (beståtte)
2,73–2,79C
Stryk
9–10,1 %
Kandidater
335–347
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,18 blant beståtte

2,87 med stryk

31 kandidater

3
A10 %
6
B19 %
12
C39 %
7
D23 %
0
E0 %
3
F10 %
V2018V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 2,43V2019: 2,74H2019: 2,45–2,73H2020: 2,83–2,89V2021: 2,65H2021: 2,86–2,93H2022: 2,50V2023: 2,89–3,11V2024: 2,44–2,76V2025: 3,18V2018V2020V2021V2023V20253,18

Stryk per termin

50 %25 %V2018: 14 %V2019: 8 %H2019: 20–23 %V2020: 8 %H2020: 3–6 %V2021: 3–6 %H2021: 0 %H2022: 27 %V2023: 13–14 %V2024: 5–12 %V2025: 10 %V2018V2020V2021V2023V202510 %
4–5
A11–13
16–17
B46–48
31–33
C91
28–29
D82
8–10
E23–28
9–11
F27–30

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,73–2,79
Snitt med stryk
2,44–2,52
Strykprosent
9–10,1 %
Med bokstavkarakter
280–292

55 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025313,18 (C)10 %
202416–202,44–2,76 (D–C)5–12 %
202321–232,89–3,11 (C)13–14 %
2022222,50 (C)27 %
202162–642,74–2,77 (C)2–3 %
202084–862,83–2,89 (C)6–7 %
201964–662,69–2,74 (C)11 %
2018352,43 (D)14 %

Ofte stilte spørsmål om MG2NA2

Hva er snittkarakteren i MG2NA2 ved USN?

Snittet blant beståtte er 2,73–2,79, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 280–292 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MG2NA2?

9–10,1 % av kandidatene har strøket i MG2NA2 ved USN i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MG2NA2?

Den vanligste karakteren i MG2NA2 er C (31–33 % av kandidatene), og 20–21 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MG2NA2?

MG2NA2 Naturfag, emne 2 gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Sørøst-Norge.

Hvem tar MG2NA2?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MG2NA2?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MG2NA2?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MG-emner ved USN

Emner studentene på MG2NA2 også tar

Fra Grunnskolelærerutdanning for trinn 5-10: studentene der tar både MG2NA2 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 335–347 kandidater tatt MG2NA2 (Naturfag, emne 2) ved Universitetet i Sørøst-Norge. Snittkarakteren blant beståtte er 2,73–2,79 (C), den vanligste karakteren er C, og 20–21 % ender på A eller B. 9–10,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 9–10,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.