VER-204: Emne 9 Samhandling, utvikling og læring
- Snitt (beståtte)
- 2,73–2,75C
- Stryk
- 3,3–3,8 %
- Kandidater
- 475–484
- År
- 2016–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 3,07–3,09 blant beståtte
2,88–2,90 med stryk
79–80 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,73–2,75
- Snitt med stryk
- 2,63–2,66
- Strykprosent
- 3,3–3,8 %
- Med bokstavkarakter
- 475–484
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 390 | 88 % | 2,74 | 3,3 % |
| Menn | 55 | 12 % | 2,73 | 0,0 % |
Av 445 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 95 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2016–2021.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 79–80 | 3,07–3,09 (C) | 6 % |
| 2020 | 90–92 | 2,75–2,78 (C) | 1–2 % |
| 2019 | 81 | 2,53 (C) | 5 % |
| 2018 | 80–84 | 2,57–2,63 (C) | 6 % |
| 2017 | 78–79 | 2,58 (C) | 1–3 % |
| 2016 | 67–68 | 2,90–2,93 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om VER-204
Hva er snittkarakteren i VER-204 ved VID?
Snittet blant beståtte er 2,73–2,75, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 475–484 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i VER-204?
3,3–3,8 % av kandidatene har strøket i VER-204 ved VID i perioden 2016–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i VER-204?
Den vanligste karakteren i VER-204 er C (37–38 % av kandidatene), og 20–21 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir VER-204?
VER-204 Emne 9 Samhandling, utvikling og læring gir 15,0 studiepoeng ved VID vitenskapelige høgskole.
Hvem tar VER-204?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører VER-204?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i VER-204?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere VER-emner ved VID
- VER-303 Emne 13 Bacheloroppgaven
- VER-202 Emne 7 Somatisk helse- og miljøarbeid
- VER-301 Emne 11 Praksisstudium 3 Metodisk miljøarbeid
- VER-203 Emne 8 Praksis 2
- VER-105 Emne 5 Verdier og relasjoner i profesjonell praksis
- VER-308 Emne 12 Valgemne - Interkulturell kommunikajson
- VER-302 Emne 10 Rammevilkår for vernepleiernes yrkesrolle
- VER-103 Emne 3 Miljøarbeid og funksjonshemming
- VER-104 Emne 4 Praksisstudium 1: Utviklingshemming - hverdagsliv og miljøarbeid
- VER-201 Emne 6 Psykisk helse og miljøarbeid
Emner studentene på VER-204 også tar
Fra Bachelor i vernepleie, heltid: studentene der tar både VER-204 og disse.
- BAVER1040 Arbeidsprosesser i vernepleiefaglig arbeid 945 kandidater
- BAVER1060 Livssyn, verdier og relasjoner i profesjonell praksis 809 kandidater
- BAVER2010 Somatikk og helsehjelp 663 kandidater
- BAVER1050 Utviklingshemming og hverdagsliv (P1) 578 kandidater
- BAVER2020 Helsefaglige prosedyrer og legemiddelhåndtering 588 kandidater
- BAVER2030 Helsefaglig praksis (P2) 440 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2016–2021 har 475–484 kandidater tatt VER-204 (Emne 9 Samhandling, utvikling og læring) ved VID vitenskapelige høgskole. Snittkarakteren blant beståtte er 2,73–2,75 (C), den vanligste karakteren er C, og 20–21 % ender på A eller B. 3,3–3,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,3–3,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

