- Snitt (beståtte)
- 3,34–3,38C
- Stryk
- 1,3–2,2 %
- Kandidater
- 591–608
- År
- 2013–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,70–3,76 blant beståtte
3,47–3,63 med stryk
30–32 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,34–3,38
- Snitt med stryk
- 3,27–3,34
- Strykprosent
- 1,3–2,2 %
- Med bokstavkarakter
- 591–608
År for år
13 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 30–32 | 3,70–3,76 (B) | 3–6 % |
| 2024 | 35 | 3,63 (B) | 0 % |
| 2023 | 33–34 | 3,75 (B) | 3–6 % |
| 2022 | 33 | 3,48 (C) | 0 % |
| 2021 | 31–32 | 3,63–3,71 (B) | 0 % |
| 2020 | 52–56 | 2,83–2,94 (C) | 0 % |
| 2019 | 47–48 | 3,26 (C) | 2–4 % |
| 2018 | 64–68 | 3,23–3,31 (C) | 1–3 % |
| 2017 | 59 | 3,29 (C) | 5 % |
| 2016 | 56–58 | 3,28–3,33 (C) | 0 % |
| 2015 | 56–57 | 3,00 (C) | 2–4 % |
| 2014 | 57–58 | 3,40–3,44 (C) | 0 % |
| 2013 | 38 | 3,74 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om SCM702
Hva er snittkarakteren i SCM702 ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk?
Snittet blant beståtte er 3,34–3,38, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 591–608 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SCM702?
1,3–2,2 % av kandidatene har strøket i SCM702 ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk i perioden 2013–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i SCM702?
Den vanligste karakteren i SCM702 er C (35–36 % av kandidatene), og 44–45 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SCM702?
SCM702 Purchasing and Supply Theory gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk.
Hva ligger du an til i SCM702?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere SCM-emner ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk
- SCM200 Lager- og produksjonsplanlegging
- SCM110 Innføring i SCM
- SCM500 International Transportation and Distribution
- SCM305 Applied Decision Analysis
- SCM301 HMS og beredskapslogistikk
- SCM200000 Innføring i Sypply Chain Management
- SCM300 Survey Design
- SCM130 Prinsipper i verdikjedeledelse
- SCM120 Prinsipper i verdikjedeledelse
- SCM703 Applied Supply Chain Management
Emner studentene på SCM702 også tar
- LOG708 Applied Statistics 1 161 kandidater
- LOG904-100 Proposal Presentation 718 kandidater
- LOG950 Master's Degree Thesis 638 kandidater
- LOG904-101 Research Design 749 kandidater
- LOG711 Supply Chain Management I 884 kandidater
- LOG745 Industrial Organization and Competition Policy 186 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2025 har 591–608 kandidater tatt SCM702 (Purchasing and Supply Theory) ved Høgskolen i Molde, vitenskapelig høgskole i logistikk. Snittkarakteren blant beståtte er 3,34–3,38 (C), den vanligste karakteren er C, og 44–45 % ender på A eller B. 1,3–2,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,3–2,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

