JOF205: Journalistikk 5 for fjernsyn
- Snitt (beståtte)
- 3,56B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 266
- År
- 2007–2023
V2023
snitt 4,05 blant beståtte
4,05 med stryk
19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,56
- Snitt med stryk
- 3,56
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 266
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 152 | 71 % | 3,55 | 0,0 % |
| Menn | 61 | 29 % | 3,38 | 0,0 % |
Av 213 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 80 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2007–2023.
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 19 | 4,05 (B) | 0 % |
| 2022 | 10 | 3,70 (B) | 0 % |
| 2021 | 12 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2020 | 16 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2019 | 11 | 3,27 (C) | 0 % |
| 2018 | 16 | 3,19 (C) | 0 % |
| 2017 | 26 | 3,42 (C) | 0 % |
| 2016 | 21 | 3,33 (C) | 0 % |
| 2015 | 21 | 3,48 (C) | 0 % |
| 2014 | 19 | 3,58 (B) | 0 % |
| 2013 | 23 | 3,65 (B) | 0 % |
| 2012 | 12 | 3,58 (B) | 0 % |
| 2011 | 20 | 3,30 (C) | 0 % |
| 2010 | 12 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2009 | 4 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2008 | 11 | 3,27 (C) | 0 % |
| 2007 | 13 | 3,46 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om JOF205
Hva er snittkarakteren i JOF205 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,56, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 266 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i JOF205?
0 % av kandidatene har strøket i JOF205 ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2023.
Hvilken karakter er vanligst i JOF205?
Den vanligste karakteren i JOF205 er B (45 % av kandidatene), og 52 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir JOF205?
JOF205 Journalistikk 5 for fjernsyn gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar JOF205?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører JOF205?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i JOF205?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere JOF-emner ved Høgskulen i Volda
Emner studentene på JOF205 også tar
- JOU204 Journalistikk 4 782 kandidater
- MEV122 Medievitenskap 2 - Media, kommunikasjon og makt 700 kandidater
- JOU202 Journalistisk publisering og jus 217 kandidater
- JOR102 Journalistikk 2 for radio 423 kandidater
- JOU102 Journalistikk 2 794 kandidater
- JOR205 Journalistikk 5 for radio 173 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2023 har 266 kandidater tatt JOF205 (Journalistikk 5 for fjernsyn) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,56 (B), den vanligste karakteren er B, og 52 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2023 endte snittet på 4,05 (B) – opp fra 3,70 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

