JOU204: Journalistikk 4
- Snitt (beståtte)
- 3,26C
- Stryk
- 0,4 %
- Kandidater
- 782
- År
- 2007–2023
V2023
snitt 3,24 blant beståtte
3,24 med stryk
46 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,26
- Snitt med stryk
- 3,25
- Strykprosent
- 0,4 %
- Med bokstavkarakter
- 782
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 454 | 64 % | 3,24 | 0,0 % |
| Menn | 259 | 36 % | 3,19 | 0,0 % |
Av 713 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 91 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2007–2023.
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 46 | 3,24 (C) | 0 % |
| 2022 | 40 | 3,38 (C) | 0 % |
| 2021 | 43 | 3,35 (C) | 0 % |
| 2020 | 53 | 3,47 (C) | 0 % |
| 2019 | 37 | 3,51 (B) | 0 % |
| 2018 | 50 | 2,88 (C) | 0 % |
| 2017 | 51 | 3,45 (C) | 0 % |
| 2016 | 53 | 3,00 (C) | 6 % |
| 2015 | 40 | 3,13 (C) | 0 % |
| 2014 | 44 | 3,27 (C) | 0 % |
| 2013 | 61 | 3,25 (C) | 0 % |
| 2012 | 41 | 3,34 (C) | 0 % |
| 2011 | 47 | 3,26 (C) | 0 % |
| 2010 | 40 | 3,55 (B) | 0 % |
| 2009 | 40 | 3,30 (C) | 0 % |
| 2008 | 49 | 3,02 (C) | 0 % |
| 2007 | 47 | 3,13 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om JOU204
Hva er snittkarakteren i JOU204 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,26, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 782 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i JOU204?
0,4 % av kandidatene har strøket i JOU204 ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2023.
Hvilken karakter er vanligst i JOU204?
Den vanligste karakteren i JOU204 er C (43 % av kandidatene), og 37 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir JOU204?
JOU204 Journalistikk 4 gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar JOU204?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører JOU204?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i JOU204?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere JOU-emner ved Høgskulen i Volda
- JOU101 Journalistikk 1
- JOU102 Journalistikk 2
- JOU111 Journalistikk 1 - Hva er journalistikk?
- JOU100 Innføringsemne i journalistisk arbeidsteknikk
- JOU112 Journalistikk 2 - Kildearbeid og formidling
- JOU202 Journalistisk publisering og jus
- JOU213 Journalistikk 3 - Juridiske og presseetiske publiseringsregler
- JOUARB2 Journalistisk arbeidsteknikk 2
- JOU121 Deskjournalistikk for typografer
- JOU214 Journalistikk 4 - Innovasjon og utvikling
Emnekoden JOU204 ved andre læresteder
- Universitetet i Bergen 59 kandidater
Emner studentene på JOU204 også tar
- MEV122 Medievitenskap 2 - Media, kommunikasjon og makt 700 kandidater
- WD201 Web Documentary 291 kandidater
- JOA205 Journalistikk 5 for avis 236 kandidater
- JOF205 Journalistikk 5 for fjernsyn 266 kandidater
- JOR102 Journalistikk 2 for radio 423 kandidater
- JOF102 Journalistikk 2 for fjernsyn 478 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2023 har 782 kandidater tatt JOU204 (Journalistikk 4) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,26 (C), den vanligste karakteren er C, og 37 % ender på A eller B. 0,4 % av kandidatene stryker. I 2023 endte snittet på 3,24 (C) – ned fra 3,38 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

