KOH139: Entreprenørskap i kreative næringer
- Snitt (beståtte)
- 3,80B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 261
- År
- 2014–2025
V2025
snitt 4,53 blant beståtte
4,53 med stryk
19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,80
- Snitt med stryk
- 3,80
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 200
61 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 164 | 66 % | 4,02 | 0,0 % |
| Menn | 83 | 34 % | 3,67 | 0,0 % |
Av 247 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2014–2025.
År for år
10 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 19 | 4,53 (A) | 0 % |
| 2024 | 20 | 4,05 (B) | 0 % |
| 2023 | 23 | 3,35 (C) | 0 % |
| 2022 | 28 | 4,29 (B) | 0 % |
| 2021 | 24 | – | 0 % |
| 2020 | 37 | – | 0 % |
| 2019 | 37 | 3,59 (B) | 0 % |
| 2018 | 25 | 3,88 (B) | 0 % |
| 2015 | 22 | 3,77 (B) | 0 % |
| 2014 | 26 | 3,19 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KOH139
Hva er snittkarakteren i KOH139 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,80, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 200 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KOH139?
0 % av kandidatene har strøket i KOH139 ved Høgskulen i Volda i perioden 2014–2025.
Hvilken karakter er vanligst i KOH139?
Den vanligste karakteren i KOH139 er B (44 % av kandidatene), og 66 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KOH139?
KOH139 Entreprenørskap i kreative næringer gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hvem tar KOH139?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i KOH139?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere KOH-emner ved Høgskulen i Volda
- KOH111 Visuell kommunikasjon
- KOH131 Visuell kommunikasjon
- KOH203 Visual Communication II
- KOH133 Tegning og maling
- KOH134 Innføring - handverk og materiale
- KOH138 Fagdidaktikk, kunst- og formkultur
- KOH114 Funksjonell design
- KOH112 Arkitektur
- KOH115 Tre, tradisjon og fornying
- KOH202 Bacheloroppgave i Design, kunst og handverk
Emner studentene på KOH139 også tar
- KOH117 Tekstil - design og handverk 133 kandidater
- SAJ101 Innføring i norsk samfunnsliv 1 292 kandidater
- INF131 PR og kommunikasjon 1: Innføring med praktiske øvingar 243 kandidater
- KOH132 Inn i arkitekturen 81 kandidater
- JOU111 Journalistikk 1 - Hva er journalistikk? 451 kandidater
- INF212 PR og kommunikasjon 4: Kommunikasjonsteori med prosjektpraksis 467 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2014–2025 har 261 kandidater tatt KOH139 (Entreprenørskap i kreative næringer) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,80 (B), den vanligste karakteren er B, og 66 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,53 (A) – opp fra 4,05 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

