MEI302: Meistring og myndiggjering - strukturperspektivet
- Snitt (beståtte)
- 3,51B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 248
- År
- 2007–2025
V2025
snitt 3,82 blant beståtte
3,82 med stryk
17 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,51
- Snitt med stryk
- 3,51
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 248
Kvinner og menn
Av 212 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2007–2025.
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 17 | 3,82 (B) | 0 % |
| 2024 | 7 | 3,57 (B) | 0 % |
| 2023 | 16 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2022 | 17 | 3,53 (B) | 0 % |
| 2021 | 19 | 3,42 (C) | 0 % |
| 2020 | 8 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2019 | 16 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2018 | 7 | 4,43 (B) | 0 % |
| 2017 | 3 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2016 | 9 | 3,89 (B) | 0 % |
| 2015 | 11 | 4,09 (B) | 0 % |
| 2014 | 11 | 3,45 (C) | 0 % |
| 2013 | 14 | 3,07 (C) | 0 % |
| 2012 | 13 | 2,92 (C) | 0 % |
| 2011 | 17 | 3,24 (C) | 0 % |
| 2010 | 12 | 2,75 (C) | 0 % |
| 2009 | 15 | 3,07 (C) | 0 % |
| 2008 | 19 | 3,53 (B) | 0 % |
| 2007 | 17 | 3,47 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MEI302
Hva er snittkarakteren i MEI302 ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,51, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 248 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MEI302?
0 % av kandidatene har strøket i MEI302 ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2025.
Hvilken karakter er vanligst i MEI302?
Den vanligste karakteren i MEI302 er B (38 % av kandidatene), og 51 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MEI302?
MEI302 Meistring og myndiggjering - strukturperspektivet gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hva ligger du an til i MEI302?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MEI-emner ved Høgskulen i Volda
- MEI301 Meistring og myndiggjering - samhandlingsperspektivet
- MEI303 Forskingsmetode og vitskapsteori
- MEI301-HSH Meistring og myndiggjering, samhandlingsperspektivet
- MEI302-HSH Meistring og myndiggjering, strukturperspektivet
- MEI303-HSH Forskingsmetode og vitskapsteori
- MEI307 Livsløp, helse og velferd
- MEI305 Masteroppgave i helse- og sosialfag (45 stp.)
- MEI306 Å skape meining
- MEI305-HSH Masteroppgave i helse- og sosialfag - meistring og myndiggjering
- MEI308 Playful truth-approach
Emner studentene på MEI302 også tar
- IPA304 Ledelse og personalutvikling 602 kandidater
- RUS301 Rus som kulturelt og sosialt fenomen 392 kandidater
- RUS302 Tiltak mot rusproblem 336 kandidater
- IPA303 Offentlig ledelse og kommunikasjon 509 kandidater
- POL302 Helsefremmende lokalsamfunn - Samhandling 61 kandidater
- IPA302 Prosessledelse 246 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2025 har 248 kandidater tatt MEI302 (Meistring og myndiggjering - strukturperspektivet) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,51 (B), den vanligste karakteren er B, og 51 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,82 (B) – opp fra 3,57 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

