REL114N-AVG: Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn
- Snitt (beståtte)
- 3,03C
- Stryk
- 0,7 %
- Kandidater
- 981
- År
- 2007–2018
H2018
snitt 2,93 blant beståtte
2,93 med stryk
82 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,03
- Snitt med stryk
- 3,01
- Strykprosent
- 0,7 %
- Med bokstavkarakter
- 981
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 805 | 85 % | 3,02 | 0,9 % |
| Menn | 146 | 15 % | 3,01 | 0,0 % |
Av 951 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 96 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2007–2018.
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2018 | 85 | 2,89 (C) | 0 % |
| 2017 | 123 | 3,20 (C) | 0 % |
| 2016 | 111 | 3,05 (C) | 4 % |
| 2015 | 127 | 3,06 (C) | 2 % |
| 2014 | 90 | 3,09 (C) | 0 % |
| 2013 | 97 | 2,58 (C) | 0 % |
| 2012 | 82 | 3,21 (C) | 0 % |
| 2011 | 77 | 2,81 (C) | 0 % |
| 2010 | 48 | 3,46 (C) | 0 % |
| 2009 | 41 | 3,17 (C) | 0 % |
| 2008 | 50 | 3,18 (C) | 0 % |
| 2007 | 50 | 2,94 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om REL114N-AVG
Hva er snittkarakteren i REL114N-AVG ved Høgskulen i Volda?
Snittet blant beståtte er 3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 981 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2007–2018, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i REL114N-AVG?
0,7 % av kandidatene har strøket i REL114N-AVG ved Høgskulen i Volda i perioden 2007–2018.
Hvilken karakter er vanligst i REL114N-AVG?
Den vanligste karakteren i REL114N-AVG er C (44 % av kandidatene), og 29 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir REL114N-AVG?
REL114N-AVG Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen i Volda.
Hva ligger du an til i REL114N-AVG?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere REL-emner ved Høgskulen i Volda
- REL112N-AVG Religion og livssyn
- REL151N Religion og livssyn I
- REL113N-AVG Tru og tradisjon
- REL111N-AVG Bibelen - tekst og tolking
- REL153N Religion, media og populærkultur
- REL152N Religion og livssyn II
- REL154N Religion og samfunn
- REL114N Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn
- REL112 Religion og livssyn
- REL112N Religion og livssyn
Mest tatte emner ved Avdeling for humanistiske fag og lærarutdanning
- NOR2LSN Norsk 2: Lese- og skriveopplæring 1 612 kandidater
- NO102N-AVG Språket som kultur 975 kandidater
- NO103N-AVG Tekst og struktur 948 kandidater
- NO101N-AVG Språket som struktur 819 kandidater
- ENG141N Grammatikk og leksikologi 801 kandidater
- NO104N-AVG Tekst og kultur 687 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2007–2018 har 981 kandidater tatt REL114N-AVG (Religions- og livssynsundervisning i eit fleirkulturelt samfunn) ved Høgskulen i Volda. Snittkarakteren blant beståtte er 3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 29 % ender på A eller B. 0,7 % av kandidatene stryker. I 2018 endte snittet på 2,89 (C) – ned fra 3,20 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2007–2018, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

