LMBNOR40322: NOR403 Tekst og tekstkulturar (1-7)
- Snitt (beståtte)
- 3,27C
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 11
- År
- 2023–2024
H2024
snitt 3,38 blant beståtte
3,38 med stryk
8 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,27
- Snitt med stryk
- 3,27
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 11
Kvinner og menn
Av 10 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 90 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2023–2024.
År for år
2 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8 | 3,38 (C) | 0 % |
| 2023 | 3 | 3,00 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om LMBNOR40322
Hva er snittkarakteren i LMBNOR40322 ved Høgskolen i Østfold?
Snittet blant beståtte er 3,27, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 11 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2023–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i LMBNOR40322?
0 % av kandidatene har strøket i LMBNOR40322 ved Høgskolen i Østfold i perioden 2023–2024.
Hvilken karakter er vanligst i LMBNOR40322?
Den vanligste karakteren i LMBNOR40322 er C (73 % av kandidatene), og 27 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir LMBNOR40322?
LMBNOR40322 NOR403 Tekst og tekstkulturar (1-7) gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Østfold.
Hvem tar LMBNOR40322?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører LMBNOR40322?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i LMBNOR40322?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere LMBNOR-emner ved Høgskolen i Østfold
- LMBNOR10118 NOR101 Barnelitteratur, begynneropplæring og muntlighet (1-7)
- LMBNOR10218 NOR102 Grammatikk, lese- og skriveopplæring og elevtekster (1-7)
- LMBNOR10317 NOR103 Variasjon og endring i tale og skrift (1-7)
- LMBNOR10417 NOR104 Litteraturhistorie og -formidling på tvers av medier (1-7)
- LMBNOR40117 NOR401 Lesing, skriving og munnlegheit (1-7)
- LMBNOR40217 NOR402 Fleirspråklegheit (1-7)
- LMBNOR10117 NOR101 Barnelitteratur, leseopplæring og muntlighet (1-7)
- LMBNOR10217 NOR102 Grammatikk, skriveopplæring og elevtekster (1-7)
- LMBNOR40517 NOR405 Masteroppgave i norsk (1-7)
- LMBNOR10218F NOR102 Grammatikk, lese- og skriveopplæring og elevtekster (1-7) (fritatt for nynorsk)
Emner studentene på LMBNOR40322 også tar
- LMBMAT10220 MAT102 Algebra, funksjoner og geometri (1-7) 253 kandidater
- LMBPED10117 PED101 Ledelse av og tilrettelegging for elevenes læring (1-7) 253 kandidater
- LMBVIT40420 VIT404 Vitenskapsteori og metode (1-7) 144 kandidater
- LMBPED40217 PED402 Skolen i et pluralistisk samfunn (1-7) 162 kandidater
- LMBPED40117 PED401 Lærerprofesjonalitet (1-7) 183 kandidater
- LMBPED10217 PED102 Elevmangfold (1-7) 172 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2023–2024 har 11 kandidater tatt LMBNOR40322 (NOR403 Tekst og tekstkulturar (1-7)) ved Høgskolen i Østfold. Snittkarakteren blant beståtte er 3,27 (C), den vanligste karakteren er C, og 27 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2024 endte snittet på 3,38 (C) – opp fra 3,00 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2023–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

