Hopp til innhold

GL5KH1: Kunst og håndverk 1 5.-10.trinn

Snitt (beståtte)
3,43–3,66C–B
Stryk
2,8–6,4 %
Kandidater
91–112
År
2013–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 3,14–3,63 blant beståtte

3,14–3,63 med stryk

6–9 kandidater

1–2
A13–29
1–2
B13–29
3
C33–50
1–2
D13–29
0
E0 %
0
F0 %
H2013H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2013: 2,88–3,13H2014: 3,09–3,42H2015: 2,70–3,30H2016: 3,30–3,60H2017: 3,75–3,89H2018: 3,81–3,93H2019: 4,18–4,30H2020: 3,50H2021: 3,56–3,70H2022: 3,14–3,63H2013H2015H2018H2020H20223,14–3,63

Stryk per termin

25 %12.5 %H2013: 10–22 %H2014: 7–17 %H2015: 0 %H2016: 8–18 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2013H2015H2018H2020H20220 %
14–22
A15–21
25–33
B27–31
35–43
C39–40
6–12
D6–12
1–2
E1–2
3–6
F3–6

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,43–3,66
Snitt med stryk
3,23–3,55
Strykprosent
2,8–6,4 %
Med bokstavkarakter
91–112

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20226–93,14–3,63 (C–B)0 %
20219–103,56–3,70 (B)0 %
202063,50 (B)0 %
201910–114,18–4,30 (B)0 %
201815–163,81–3,93 (B)0 %
20178–93,75–3,89 (B)0 %
201610–133,30–3,60 (C–B)8–18 %
20158–122,70–3,30 (C)0 %
201411–153,09–3,42 (C)7–17 %
20138–112,88–3,13 (C)10–22 %

Ofte stilte spørsmål om GL5KH1

Hva er snittkarakteren i GL5KH1 ved NLA Høgskolen?

Snittet blant beståtte er 3,43–3,66, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 91–112 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GL5KH1?

2,8–6,4 % av kandidatene har strøket i GL5KH1 ved NLA Høgskolen i perioden 2013–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GL5KH1?

Den vanligste karakteren i GL5KH1 er C (35–43 % av kandidatene), og 41–51 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GL5KH1?

GL5KH1 Kunst og håndverk 1 5.-10.trinn gir 30,0 studiepoeng ved NLA Høgskolen.

Hvem tar GL5KH1?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i GL5KH1?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GL-emner ved NLA Høgskolen

Emner studentene på GL5KH1 også tar

Fra Årsstudium i kunst og håndverk: studentene der tar både GL5KH1 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2013–2022 har 91–112 kandidater tatt GL5KH1 (Kunst og håndverk 1 5.-10.trinn) ved NLA Høgskolen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,43–3,66 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 41–51 % ender på A eller B. 2,8–6,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–6,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.