Hopp til innhold

MGL1MA102: Matematikk 1, modul 2 1-7

Snitt (beståtte)
3,17–3,31C
Stryk
0,9–2 %
Kandidater
99–110
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,81–3,93 blant beståtte

3,81–3,93 med stryk

15–16 kandidater

4
A25–27
7
B44–47
3
C19–20
1–2
D7–13
0
E0 %
0
F0 %
V2019V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2019: 2,63V2020: 2,92–3,00V2021: 3,24–3,47V2022: 2,44–2,88V2023: 3,64–3,77V2024: 3,56–3,78V2025: 3,81–3,93V2019V2021V2022V2024V20253,81–3,93

Stryk per termin

25 %12.5 %V2019: 0 %V2020: 4–8 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2019V2021V2022V2024V20250 %
15–16
A16
22–26
B24–26
34–37
C37
14–19
D15–20
6–9
E6–9
1–2
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,17–3,31
Snitt med stryk
3,11–3,28
Strykprosent
0,9–2 %
Med bokstavkarakter
99–110

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202515–163,81–3,93 (B)0 %
20248–103,56–3,78 (B)0 %
202313–143,64–3,77 (B)0 %
20227–102,44–2,88 (D–C)0 %
202115–173,24–3,47 (C)0 %
202025–272,92–3,00 (C)4–8 %
2019162,63 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om MGL1MA102

Hva er snittkarakteren i MGL1MA102 ved NLA Høgskolen?

Snittet blant beståtte er 3,17–3,31, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 99–110 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MGL1MA102?

0,9–2 % av kandidatene har strøket i MGL1MA102 ved NLA Høgskolen i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MGL1MA102?

Den vanligste karakteren i MGL1MA102 er C (34–37 % av kandidatene), og 37–42 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MGL1MA102?

MGL1MA102 Matematikk 1, modul 2 1-7 gir 10,0 studiepoeng ved NLA Høgskolen.

Hvem tar MGL1MA102?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MGL1MA102?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MGL1MA102?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MGL-emner ved NLA Høgskolen

Emner studentene på MGL1MA102 også tar

Fra Grunnskolelærerutdanning for trinn 1-7: studentene der tar både MGL1MA102 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 99–110 kandidater tatt MGL1MA102 (Matematikk 1, modul 2 1-7) ved NLA Høgskolen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,17–3,31 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–42 % ender på A eller B. 0,9–2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,9–2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.