MUS211: Musikkutøving II
- Snitt (beståtte)
- 3,46–3,63C–B
- Stryk
- 4,6–10 %
- Kandidater
- 95–113
- År
- 2013–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 3,43–3,64 blant beståtte
3,00–3,40 med stryk
15–19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,46–3,63
- Snitt med stryk
- 3,11–3,43
- Strykprosent
- 4,6–10 %
- Med bokstavkarakter
- 87–104
7 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 15–19 | 3,43–3,64 (C–B) | 6–13 % |
| 2020 | 7 | – | 0 % |
| 2019 | 12–15 | 3,50–3,75 (B) | 7–15 % |
| 2018 | 20 | 3,25 (C) | 0 % |
| 2017 | 6–9 | 3,83–4,17 (B) | 13–29 % |
| 2016 | 11–14 | 3,75–4,00 (B) | 8–17 % |
| 2015 | 6–9 | 3,14–3,40 (C) | 13–29 % |
| 2014 | 11–12 | 3,33–3,45 (C) | 0 % |
| 2013 | 7–8 | 3,71–3,88 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MUS211
Hva er snittkarakteren i MUS211 ved Ansgar høyskole?
Snittet blant beståtte er 3,46–3,63, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 87–104 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUS211?
4,6–10 % av kandidatene har strøket i MUS211 ved Ansgar høyskole i perioden 2013–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MUS211?
Den vanligste karakteren i MUS211 er B (38–46 % av kandidatene), og 47–56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUS211?
MUS211 Musikkutøving II gir 10,0 studiepoeng ved Ansgar høyskole.
Hvem tar MUS211?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MUS211?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MUS211?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUS-emner ved Ansgar høyskole
Emner studentene på MUS211 også tar
Fra Bachelor i Musikkteknologi: studentene der tar både MUS211 og disse.
- MUS220 Bransjekunnskap 93 kandidater
- MUS218 Musikkteknologi praksis 90 kandidater
- MUS217 Bacheloroppgave i musikkteknologi 59 kandidater
- MUS213 Musikkteknologi II 83 kandidater
- MUS216 Akademisk tekst 65 kandidater
- MUS214 Musikkpedagogikk 80 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2021 har 95–113 kandidater tatt MUS211 (Musikkutøving II) ved Ansgar høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,46–3,63 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 47–56 % ender på A eller B. 4,6–10 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,6–10 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

