Hopp til innhold

MUS213: Musikkteknologi II

Snitt (beståtte)
3,48–3,61C–B
Stryk
1,9–4,1 %
Kandidater
96–109
År
2013–2021

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2021

snitt 3,47 blant beståtte

3,47 med stryk

15 kandidater

3
A20 %
4
B27 %
5
C33 %
3
D20 %
0
E0 %
0
F0 %
V2013V2021

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2013: 4,17–4,29V2014: 3,64–3,67V2015: 3,70–4,00V2016: 3,62–3,75V2017: 3,71–3,83V2018: 2,95–3,11V2019: 3,56–3,70V2020: 3,33–3,55V2021: 3,47V2013V2015V2017V2019V20213,47

Stryk per termin

25 %12.5 %V2013: 0 %V2014: 8–15 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 9–18 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2013V2015V2017V2019V20210 %
17–21
A18–21
25–30
B27–30
36–42
C39–41
8–11
D9–11
1–2
E1–2
2–4
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,48–3,61
Snitt med stryk
3,35–3,54
Strykprosent
1,9–4,1 %
Med bokstavkarakter
96–109

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2021153,47 (C)0 %
20209–113,33–3,55 (C–B)0 %
201910–123,56–3,70 (B)9–18 %
201818–202,95–3,11 (C)0 %
20176–73,71–3,83 (B)0 %
201612–133,62–3,75 (B)0 %
20158–103,70–4,00 (B)0 %
201412–143,64–3,67 (B)8–15 %
20136–74,17–4,29 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MUS213

Hva er snittkarakteren i MUS213 ved Ansgar høyskole?

Snittet blant beståtte er 3,48–3,61, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 96–109 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2021, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MUS213?

1,9–4,1 % av kandidatene har strøket i MUS213 ved Ansgar høyskole i perioden 2013–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MUS213?

Den vanligste karakteren i MUS213 er C (36–42 % av kandidatene), og 44–50 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MUS213?

MUS213 Musikkteknologi II gir 10,0 studiepoeng ved Ansgar høyskole.

Hvem tar MUS213?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MUS213?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MUS213?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MUS-emner ved Ansgar høyskole

Emnekoden MUS213 ved andre læresteder

Emner studentene på MUS213 også tar

Fra Bachelor i Musikkteknologi: studentene der tar både MUS213 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2013–2021 har 96–109 kandidater tatt MUS213 (Musikkteknologi II) ved Ansgar høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,48–3,61 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 44–50 % ender på A eller B. 1,9–4,1 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,9–4,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.