Eksamenskode GRA 22044
- Snitt (beståtte)
- 3,89B
- Stryk
- 0,1–0,3 %
- Kandidater
- 2 076
- År
- 2004–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 4,24 blant beståtte
4,24 med stryk
131 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,89
- Snitt med stryk
- 3,88–3,89
- Strykprosent
- 0,1–0,3 %
- Med bokstavkarakter
- 2 075
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 1 417 | 74 % | 4,06 | 0,0 % |
| Menn | 509 | 26 % | 4,02 | 0,0 % |
Av 1 926 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2025.
År for år
22 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 131 | 4,24 (B) | 0 % |
| 2024 | 114 | 3,92 (B) | 0 % |
| 2023 | 107 | 4,35 (B) | 0 % |
| 2022 | 94–95 | 4,09 (B) | 1–2 % |
| 2021 | 95 | 4,37 (B) | 0 % |
| 2020 | 83–84 | 3,87–3,89 (B) | 0 % |
| 2019 | 107 | 4,03 (B) | 0 % |
| 2018 | 91–92 | 4,09–4,11 (B) | 0 % |
| 2017 | 79 | 3,92 (B) | 0 % |
| 2016 | 75 | 3,96 (B) | 0 % |
| 2015 | 72 | 4,14 (B) | 0 % |
| 2014 | 90 | 4,01 (B) | 0 % |
| 2013 | 72 | 4,13 (B) | 0 % |
| 2012 | 88 | 3,73 (B) | 0 % |
| 2011 | 99 | 3,78 (B) | 0 % |
| 2010 | 67 | 4,22 (B) | 0 % |
| 2009 | 60–61 | 4,02–4,05 (B) | 0 % |
| 2008 | 50 | 4,20 (B) | 0 % |
| 2007 | 111–114 | 3,54–3,56 (B) | 1–2 % |
| 2006 | 155 | 3,37 (C) | 0 % |
| 2005 | 149 | 3,23 (C) | 0 % |
| 2004 | 87–88 | 3,31 (C) | 1–2 % |
Ofte stilte spørsmål om GRA 2204
Hva er snittkarakteren i GRA 2204 ved BI?
Snittet blant beståtte er 3,89, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 2 075 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i GRA 2204?
0,1–0,3 % av kandidatene har strøket i GRA 2204 ved BI i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i GRA 2204?
Den vanligste karakteren i GRA 2204 er B (46 % av kandidatene), og 72–73 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir GRA 2204?
GRA 2204 Judgment and Decision Making gir 6,0 studiepoeng ved Handelshøyskolen BI.
Hva ligger du an til i GRA 2204?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere GRA-emner ved BI
Emner studentene på GRA 2204 også tar
- GRA22032 Psychological Measurement 1 426 kandidater
- GRA22651 Intro. Multivar. Data Analysis 565 kandidater
- GRA22652 Intro. Multivar. Data Analysis 555 kandidater
- GRA24114 Strategic Management 2 007 kandidater
- GRA22395 Responsible Leadership 608 kandidater
- GRA22394 Responsible Leadership 602 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2025 har 2 076 kandidater tatt GRA 2204 (Judgment and Decision Making) ved Handelshøyskolen BI. Snittkarakteren blant beståtte er 3,89 (B), den vanligste karakteren er B, og 72–73 % ender på A eller B. 0,1–0,3 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,24 (B) – opp fra 3,92 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,1–0,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

