Hopp til innhold

2SALGL1-2: Spill, animasjon og læring 2

Snitt (beståtte)
3,27–3,40C
Stryk
0 %
Kandidater
96–104
År
2018–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

snitt 3,21–3,33 blant beståtte

3,21–3,33 med stryk

14–15 kandidater

1–2
A7–13
4
B27–29
6
C40–43
3
D20–21
0
E0 %
0
F0 %
V2018H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 3,67–3,77V2019: 3,37–3,45H2020: 3,54–3,64H2021: 2,71–2,88H2022: 3,09–3,25H2023: 3,17–3,27H2024: 3,21–3,33V2018H2020H2021H2023H20243,21–3,33

Stryk per termin

25 %12.5 %V2018: 0 %V2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 0 %V2018H2020H2021H2023H20240 %
4–8
A4–8
35–38
B36–37
42–46
C44
11–13
D11–13
1–2
E1–2
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,27–3,40
Snitt med stryk
3,27–3,40
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
96–104

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202414–153,21–3,33 (C)0 %
202311–123,17–3,27 (C)0 %
202220–223,09–3,25 (C)0 %
20217–82,71–2,88 (C)0 %
202013–143,54–3,64 (B)0 %
201919–203,37–3,45 (C)0 %
201812–133,67–3,77 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om 2SALGL1-2

Hva er snittkarakteren i 2SALGL1-2 ved HINN?

Snittet blant beståtte er 3,27–3,40, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 96–104 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i 2SALGL1-2?

0 % av kandidatene har strøket i 2SALGL1-2 ved HINN i perioden 2018–2024.

Hvilken karakter er vanligst i 2SALGL1-2?

Den vanligste karakteren i 2SALGL1-2 er C (42–46 % av kandidatene), og 40–45 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir 2SALGL1-2?

2SALGL1-2 Spill, animasjon og læring 2 gir 15,0 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.

Hvem tar 2SALGL1-2?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i 2SALGL1-2?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere 2S-emner ved HINN

Emnekoden 2SALGL1-2 ved andre læresteder

Emner studentene på 2SALGL1-2 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2018–2024 har 96–104 kandidater tatt 2SALGL1-2 (Spill, animasjon og læring 2) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,27–3,40 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–45 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.