- Snitt (beståtte)
- 2,84–3,02C
- Stryk
- 17,8–21 %
- Kandidater
- 117–131
- År
- 2019–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
snitt 2,60–2,75 blant beståtte
2,60–2,75 med stryk
4–5 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,84–3,02
- Snitt med stryk
- 2,27–2,46
- Strykprosent
- 17,8–21 %
- Med bokstavkarakter
- 117–131
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 20–24 | 2,60–3,00 (C) | 29–35 % |
| 2023 | 9–12 | 2,38–2,86 (D–C) | 25–33 % |
| 2022 | 24–26 | 3,29–3,39 (C) | 4–8 % |
| 2021 | 22–24 | 2,67–2,77 (C) | 4–9 % |
| 2020 | 26–27 | 2,68–2,80 (C) | 26–27 % |
| 2019 | 16–18 | 3,08–3,23 (C) | 22–25 % |
Ofte stilte spørsmål om 3REG250
Hva er snittkarakteren i 3REG250 ved HINN?
Snittet blant beståtte er 2,84–3,02, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 117–131 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i 3REG250?
17,8–21 % av kandidatene har strøket i 3REG250 ved HINN i perioden 2019–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i 3REG250?
Den vanligste karakteren i 3REG250 er C (24–26 % av kandidatene), og 24–29 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir 3REG250?
3REG250 Skatterett II - virksomhetsbeskatning gir 7,5 studiepoeng ved Høgskolen i Innlandet.
Hvem tar 3REG250?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i 3REG250?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere 3R-emner ved HINN
- 3RIS100 Beredskap og ledelse
- 3RIS160 Risikoanalyse og samfunnssikkerhet
- 3RIS120 Sikkerhetsstyring
- 3RIS140 Beredskapsarbeid og krisehåndtering i praksis
- 3REV100 Grunnleggende regnskap
- 3RIS300 Sikkerhet i cyberdomenet
- 3REV220 Økonomistyring
- 3REG370 Etikk og samfunnsansvar
- 3RIS311 Beredskapstrening og -øving
- 3RIS200 Nød- og støtteetatenes arbeid i akutte hendelser
Emnekoden 3REG250 ved andre læresteder
- Universitetet i Innlandet 16 kandidater
Emner studentene på 3REG250 også tar
Fra Bachelor i regnskap og økonomirådgivning: studentene der tar både 3REG250 og disse.
- 3MET130 Statistikk for økonomer 486 kandidater
- 3REG200 Skatterett I - personbeskatning 133 kandidater
- 3REG160 Videregående regnskap 263 kandidater
- 3SAM120 Mikroøkonomi 420 kandidater
- 3REV210 Regnskapsorganisering og rammebetingelser 160 kandidater
- 3ORG230 Digital organisasjon og ledelse 414 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2024 har 117–131 kandidater tatt 3REG250 (Skatterett II - virksomhetsbeskatning) ved Høgskolen i Innlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,84–3,02 (C), den vanligste karakteren er C, og 24–29 % ender på A eller B. 17,8–21 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 17,8–21 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

