BLU3-1006: Bacheloroppgave
- Snitt (beståtte)
- 3,16–3,22C
- Stryk
- 5,8–7,3 %
- Kandidater
- 135–141
- År
- 2017–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
snitt 3,30 blant beståtte
3,07–3,18 med stryk
28–29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,16–3,22
- Snitt med stryk
- 2,93–3,03
- Strykprosent
- 5,8–7,3 %
- Med bokstavkarakter
- 135–141
Kvinner og menn
Av 110 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2020.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 28–29 | 3,30 (C) | 4–7 % |
| 2019 | 40–42 | 3,08–3,18 (C) | 7–8 % |
| 2018 | 37–39 | 3,09–3,20 (C) | 8 % |
| 2017 | 30–31 | 3,21 (C) | 3–6 % |
Ofte stilte spørsmål om BLU3-1006
Hva er snittkarakteren i BLU3-1006 ved HVL?
Snittet blant beståtte er 3,16–3,22, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 135–141 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i BLU3-1006?
5,8–7,3 % av kandidatene har strøket i BLU3-1006 ved HVL i perioden 2017–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i BLU3-1006?
Den vanligste karakteren i BLU3-1006 er C (36–38 % av kandidatene), og 35–36 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir BLU3-1006?
BLU3-1006 Bacheloroppgave gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.
Hva ligger du an til i BLU3-1006?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere BLU-emner ved HVL
- BLUBACH Bacheloroppgave i barnehagelærerutdanning
- BLU-LSU Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid
- BLU-STM Språk, tekst og matematikk
- BLU-BACH15 Bacheloroppgave
- BLU-BULL Barns utvikling, lek og læring
- BLU3-1004 Samfunn, religion, livssyn og etikk
- BLU3-102 Språk, tekst og matematikk
- BLU3-1001 Natur, helse og bevegelse
- BLU-SRLE Samfunn, religion, livssyn og etikk
- BLU3-1003 Kunst, kultur og kreativitet
Mest tatte emner ved Institutt for pedagogikk, religion og samfunnsfag
- MGUPE101 Pedagogikk og elevkunnskap, emne 1 - Lærerrollen og elevenes læring og utvikling 2 152 kandidater
- MGBPE101 Pedagogikk og elevkunnskap, emne 1 - Lærerrollen og elevenes læring og utvikling 1 886 kandidater
- BULL101 Barns utvikling, lek og læring 1 524 kandidater
- MGUPE201 Pedagogikk og elevkunnskap, emne 2 - Læreren og eleven i mangfoldige læringsmiljø 1 483 kandidater
- MGBPE201 Pedagogikk og elevkunnskap, emne 2 - Læreren og eleven i mangfoldige læringsmiljø 1 203 kandidater
- LSU301 Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid 1 073 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2020 har 135–141 kandidater tatt BLU3-1006 (Bacheloroppgave) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,16–3,22 (C), den vanligste karakteren er C, og 35–36 % ender på A eller B. 5,8–7,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,8–7,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

