Hopp til innhold

MGUKH201: Kunst og håndverk 1, emne 2 - Grunnleggende innføring i kunst og håndverk 2

Snitt (beståtte)
3,43–3,59C–B
Stryk
0 %
Kandidater
65–76
År
2018–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,78–3,80 blant beståtte

3,78–3,80 med stryk

9–10 kandidater

3
A30–33
1–2
B11–20
5
C50–56
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2018V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2018: 3,75–3,92H2019: 3,31–3,42V2020: 3,88–4,13V2021: 2,86–3,14V2022: 2,75–2,89V2023: 3,46–3,69V2024: 3,78–3,80V2018V2020V2021V2023V20243,78–3,80

Stryk per termin

25 %12.5 %V2018: 0 %H2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2018V2020V2021V2023V20240 %
14–18
A10–12
29–36
B21–25
36–42
C27–28
10–16
D7–11
0 %
E0
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,43–3,59
Snitt med stryk
3,43–3,59
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
65–76

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20249–103,78–3,80 (B)0 %
202312–143,46–3,69 (C–B)0 %
20228–92,75–2,89 (C)0 %
20216–82,86–3,14 (C)0 %
20207–93,88–4,13 (B)0 %
201912–133,31–3,42 (C)0 %
201811–133,75–3,92 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MGUKH201

Hva er snittkarakteren i MGUKH201 ved HVL?

Snittet blant beståtte er 3,43–3,59, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 65–76 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MGUKH201?

0 % av kandidatene har strøket i MGUKH201 ved HVL i perioden 2018–2024.

Hvilken karakter er vanligst i MGUKH201?

Den vanligste karakteren i MGUKH201 er C (36–42 % av kandidatene), og 44–52 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MGUKH201?

MGUKH201 Kunst og håndverk 1, emne 2 - Grunnleggende innføring i kunst og håndverk 2 gir 15,0 studiepoeng ved Høgskulen på Vestlandet.

Hvem tar MGUKH201?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører MGUKH201?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i MGUKH201?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MGUKH-emner ved HVL

Emner studentene på MGUKH201 også tar

Fra Grunnskolelærerutdanning 5.-10. trinn: studentene der tar både MGUKH201 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2018–2024 har 65–76 kandidater tatt MGUKH201 (Kunst og håndverk 1, emne 2 - Grunnleggende innføring i kunst og håndverk 2) ved Høgskulen på Vestlandet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,43–3,59 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 44–52 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.