Hopp til innhold

TEOL1220: Gresk 2: Tekstarbeid

Snitt (beståtte)
3,02–3,08C
Stryk
13,3–15,3 %
Kandidater
398–419
År
2010–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,55–3,00 blant beståtte

2,15–2,77 med stryk

11–15 kandidater

1–2
A7–17
1–2
B7–17
3
C20–27
4
D27–36
1–2
E7–17
1–2
F7–17
V2010V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2010: 3,00V2011: 2,96V2012: 2,59–2,66V2013: 3,07V2014: 2,81–2,91V2015: 3,03H2016: 3,38–3,56V2017: 3,06–3,18V2018: 2,67–2,68V2019: 3,32V2022: 3,27–3,29V2023: 3,36–3,73V2024: 3,69–3,83V2025: 2,55–3,00V2010V2014V2018V2021V20252,55–3,00

Stryk per termin

50 %25 %V2010: 10 %V2011: 20 %V2012: 17–18 %V2013: 18 %V2014: 4–9 %V2015: 3–6 %H2016: 15–17 %V2017: 23–24 %V2018: 24–25 %V2019: 4–8 %V2020: 5–9 %V2021: 14 %V2022: 4–9 %V2023: 7–15 %V2024: 35–37 %V2025: 7–17 %V2010V2014V2018V2021V20257–17 %
12–13
A43–47
21–22
B78–80
20–22
C75–78
17–19
D64–66
12–13
E43–46
14–16
F51–57

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,02–3,08
Snitt med stryk
2,55–2,64
Strykprosent
13,3–15,3 %
Med bokstavkarakter
354–374

43 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

16 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202511–152,55–3,00 (C)7–17 %
202419–203,69–3,83 (B)35–37 %
202312–163,36–3,73 (C–B)7–15 %
202222–243,27–3,29 (C)4–9 %
202122–14 %
202022–23–5–9 %
201923–243,32 (C)4–8 %
201824–252,67–2,68 (C)24–25 %
201721–223,06–3,18 (C)23–24 %
201618–203,38–3,56 (C–B)15–17 %
201532–333,03 (C)3–6 %
201422–242,81–2,91 (C)4–9 %
2013343,07 (C)18 %
201245–462,59–2,66 (C)17–18 %
2011302,96 (C)20 %
2010413,00 (C)10 %

Ofte stilte spørsmål om TEOL1220

Hva er snittkarakteren i TEOL1220 ved MF?

Snittet blant beståtte er 3,02–3,08, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 354–374 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TEOL1220?

13,3–15,3 % av kandidatene har strøket i TEOL1220 ved MF i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TEOL1220?

Den vanligste karakteren i TEOL1220 er B (21–22 % av kandidatene), og 33–35 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TEOL1220?

TEOL1220 Gresk 2: Tekstarbeid gir 10,0 studiepoeng ved MF vitenskapelig høyskole.

Hvem tar TEOL1220?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TEOL1220?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TEOL1220?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TEOL-emner ved MF

Emner studentene på TEOL1220 også tar

Fra Profesjonsstudium teologi: studentene der tar både TEOL1220 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2010–2025 har 398–419 kandidater tatt TEOL1220 (Gresk 2: Tekstarbeid) ved MF vitenskapelig høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,02–3,08 (C), den vanligste karakteren er B, og 33–35 % ender på A eller B. 13,3–15,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 13,3–15,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.