Hopp til innhold

TEOL2210: Fremveksten av kristendom - Paulus og Johannesevangeliet

Snitt (beståtte)
3,41–3,49C
Stryk
5,4–7 %
Kandidater
322–341
År
2009–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,29–3,50 blant beståtte

2,88–3,27 med stryk

14–17 kandidater

1–2
A6–13
4
B24–29
7
C41–50
1–2
D6–13
0
E0 %
1–2
F6–13
H2009V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2009: 2,98–3,02H2010: 3,55H2011: 3,18–3,35H2012: 4,15H2013: 3,66–3,71H2014: 3,71–3,81H2015: 3,48–3,68V2017: 2,95–3,19V2018: 3,00V2019: 3,64–3,85V2020: 3,62–3,71V2021: 3,35V2022: 3,29V2024: 2,57V2025: 3,29–3,50H2009H2013V2017V2021V20253,29–3,50

Stryk per termin

25 %12.5 %H2009: 7 %H2010: 0 %H2011: 4–9 %H2012: 0 %H2013: 3–7 %H2014: 0 %H2015: 0 %V2017: 12–13 %V2018: 0 %V2019: 7–13 %V2020: 18–19 %V2021: 0 %V2022: 19 %V2024: 13–22 %V2025: 6–13 %H2009H2013V2017V2021V20256–13 %
13–15
A44–48
30–32
B102
35–37
C119
10–12
D32–38
2–3
E7–11
5–7
F18–23

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,41–3,49
Snitt med stryk
3,18–3,30
Strykprosent
5,4–7 %
Med bokstavkarakter
322–341

År for år

15 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202514–173,29–3,50 (C–B)6–13 %
20248–92,57 (C)13–22 %
2022213,29 (C)19 %
2021203,35 (C)0 %
202016–173,62–3,71 (B)18–19 %
201914–163,64–3,85 (B)7–13 %
2018103,00 (C)0 %
201723–262,95–3,19 (C)12–13 %
201519–213,48–3,68 (C–B)0 %
201416–173,71–3,81 (B)0 %
201329–313,66–3,71 (B)3–7 %
2012344,15 (B)0 %
201121–243,18–3,35 (C)4–9 %
2010333,55 (B)0 %
200944–452,98–3,02 (C)7 %

Ofte stilte spørsmål om TEOL2210

Hva er snittkarakteren i TEOL2210 ved MF?

Snittet blant beståtte er 3,41–3,49, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 322–341 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i TEOL2210?

5,4–7 % av kandidatene har strøket i TEOL2210 ved MF i perioden 2009–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i TEOL2210?

Den vanligste karakteren i TEOL2210 er C (35–37 % av kandidatene), og 43–46 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir TEOL2210?

TEOL2210 Fremveksten av kristendom - Paulus og Johannesevangeliet gir 10,0 studiepoeng ved MF vitenskapelig høyskole.

Hvem tar TEOL2210?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører TEOL2210?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i TEOL2210?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere TEOL-emner ved MF

Emner studentene på TEOL2210 også tar

Fra Profesjonsstudium teologi: studentene der tar både TEOL2210 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2009–2025 har 322–341 kandidater tatt TEOL2210 (Fremveksten av kristendom - Paulus og Johannesevangeliet) ved MF vitenskapelig høyskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,41–3,49 (C), den vanligste karakteren er C, og 43–46 % ender på A eller B. 5,4–7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,4–7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.