MA401: Psychology of sport and physical activity
- Snitt (beståtte)
- 3,48–3,51C–B
- Stryk
- 0,6–1,3 %
- Kandidater
- 307–314
- År
- 2013–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2013–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 3,60–3,67 blant beståtte
3,60–3,67 med stryk
42–43 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,48–3,51
- Snitt med stryk
- 3,44–3,49
- Strykprosent
- 0,6–1,3 %
- Med bokstavkarakter
- 307–314
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 117 | 49 % | 3,53 | 0,0 % |
| Menn | 124 | 51 % | 3,65 | 0,0 % |
Av 241 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 80 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2013–2021.
År for år
9 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 42–43 | 3,60–3,67 (B) | 0 % |
| 2020 | 28 | 3,43 (C) | 0 % |
| 2019 | 36–38 | 3,42–3,49 (C) | 3–5 % |
| 2018 | 32 | 3,72 (B) | 0 % |
| 2017 | 31 | 3,23 (C) | 0 % |
| 2016 | 35 | 3,71 (B) | 0 % |
| 2015 | 36–37 | 3,30–3,36 (C) | 0 % |
| 2014 | 31–33 | 3,50–3,55 (B) | 3–6 % |
| 2013 | 36–37 | 3,39–3,43 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MA401
Hva er snittkarakteren i MA401 ved NIH?
Snittet blant beståtte er 3,48–3,51, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 307–314 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2013–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MA401?
0,6–1,3 % av kandidatene har strøket i MA401 ved NIH i perioden 2013–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MA401?
Den vanligste karakteren i MA401 er C (35–36 % av kandidatene), og 49–50 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MA401?
MA401 Psychology of sport and physical activity gir 10,0 studiepoeng ved Norges idrettshøgskole.
Hva ligger du an til i MA401?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MA-emner ved NIH
Emner studentene på MA401 også tar
- MET400 Vitenskapelig metode 864 kandidater
- VIT400 Vitenskapsteori og forskningsetikk 834 kandidater
- STA400 Statistikk 428 kandidater
- MET405 Kvalitativ forskning 362 kandidater
- MET415 Spesiell metode - prosjektplan 234 kandidater
- MA413 Fordypningsoppgave 158 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2013–2021 har 307–314 kandidater tatt MA401 (Psychology of sport and physical activity) ved Norges idrettshøgskole. Snittkarakteren blant beståtte er 3,48–3,51 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 49–50 % ender på A eller B. 0,6–1,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2013–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,6–1,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

