IND220: Innovasjonsbedrift
- Snitt (beståtte)
- 3,92B
- Stryk
- 1,3 %
- Kandidater
- 223
- År
- 2014–2025
V2025
snitt 4,41 blant beståtte
3,75 med stryk
20 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,92
- Snitt med stryk
- 3,87
- Strykprosent
- 1,3 %
- Med bokstavkarakter
- 223
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 20 | 4,41 (B) | 15 % |
| 2024 | 45 | 3,80 (B) | 0 % |
| 2023 | 22 | 4,09 (B) | 0 % |
| 2022 | 10 | 4,30 (B) | 0 % |
| 2021 | 12 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2020 | 8 | 3,63 (B) | 0 % |
| 2019 | 19 | 3,26 (C) | 0 % |
| 2018 | 18 | 4,28 (B) | 0 % |
| 2017 | 20 | 3,75 (B) | 0 % |
| 2016 | 31 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2015 | 11 | 4,00 (B) | 0 % |
| 2014 | 7 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om IND220
Hva er snittkarakteren i IND220 ved NMBU?
Snittet blant beståtte er 3,92, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 223 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i IND220?
1,3 % av kandidatene har strøket i IND220 ved NMBU i perioden 2014–2025.
Hvilken karakter er vanligst i IND220?
Den vanligste karakteren i IND220 er B (55 % av kandidatene), og 76 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir IND220?
IND220 Innovasjonsbedrift gir 10,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.
Hvem tar IND220?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører IND220?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i IND220?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere IND-emner ved NMBU
- IND200 Praktisk prosjektstyring
- IND300 Eksperter i team
- IND230 Kvalitetsstyring
- IND210 Driftsledelse
- IND240 Usikkerhetsstyring i prosjekt
- IND310 Driftsoptimalisering
- IND400 Prosjektledelse for ph.d-kandidater, forskerlinjestudenter og spesialistkandidater
- IND320 Data til beslutning
- IND250 Produksjonslogistikk og distribusjon
- IND210-V17 Driftsledelse
Emner studentene på IND220 også tar
- BUS110 Finansregnskap og regnskapsanalyse 1 704 kandidater
- FYS102 Termofysikk og elektromagnetisme 2 009 kandidater
- FYS110 Statikk 1 684 kandidater
- M30-IØ Masteroppgave 214 kandidater
- INN200 Økonomistyring 985 kandidater
- TBM120 Fasthetslære og grunnleggende beregningsteknikk 1 017 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2014–2025 har 223 kandidater tatt IND220 (Innovasjonsbedrift) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,92 (B), den vanligste karakteren er B, og 76 % ender på A eller B. 1,3 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,41 (B) – opp fra 3,80 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

