Hopp til innhold

VANN220: Vannressurser og vannforsyning

Snitt (beståtte)
3,40–3,55C–B
Stryk
0 %
Kandidater
177–195
År
2014–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,36–3,55 blant beståtte

3,36–3,55 med stryk

10–12 kandidater

1–2
A9–18
5
B42–50
1–2
C9–18
3
D25–30
0
E0 %
0
F0 %
V2014V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2014: 3,29–3,50V2015: 3,27–3,38V2016: 3,54–3,65V2017: 3,25–3,50V2018: 3,36–3,64V2019: 3,33–3,57V2021: 3,31–3,50V2022: 3,43–3,50V2023: 3,56–3,65V2024: 3,53–3,63V2025: 3,36–3,55V2014V2017V2020V2022V20253,36–3,55

Stryk per termin

25 %12.5 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2014V2017V2020V2022V20250 %
6–12
A10–20
38–42
B68
40–45
C72–74
6–10
D11–16
1 %
E1–2
0 %
F0

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,40–3,55
Snitt med stryk
3,40–3,55
Strykprosent
0 %
Med bokstavkarakter
162–180

15 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

12 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202510–123,36–3,55 (C–B)0 %
202415–163,53–3,63 (B)0 %
202316–173,56–3,65 (B)0 %
202221–223,43–3,50 (C–B)0 %
202115–173,31–3,50 (C–B)0 %
202015–0 %
20197–93,33–3,57 (C–B)0 %
201810–123,36–3,64 (C–B)0 %
201715–173,25–3,50 (C–B)0 %
201625–273,54–3,65 (B)0 %
201515–163,27–3,38 (C)0 %
201413–153,29–3,50 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om VANN220

Hva er snittkarakteren i VANN220 ved NMBU?

Snittet blant beståtte er 3,40–3,55, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 162–180 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i VANN220?

0 % av kandidatene har strøket i VANN220 ved NMBU i perioden 2014–2025.

Hvilken karakter er vanligst i VANN220?

Den vanligste karakteren i VANN220 er C (40–45 % av kandidatene), og 46–51 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir VANN220?

VANN220 Vannressurser og vannforsyning gir 5,0 studiepoeng ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet.

Hvem tar VANN220?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører VANN220?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i VANN220?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere VANN-emner ved NMBU

Emner studentene på VANN220 også tar

Fra Vann- og miljøteknikk: studentene der tar både VANN220 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2014–2025 har 177–195 kandidater tatt VANN220 (Vannressurser og vannforsyning) ved Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,40–3,55 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 46–51 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 60–75 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.