BLU801: Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid
- Snitt (beståtte)
- 3,17–3,21C
- Stryk
- 3,5–6,8 %
- Kandidater
- 141–149
- År
- 2017–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 2,81–2,96 blant beståtte
2,62–2,86 med stryk
27–30 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,17–3,21
- Snitt med stryk
- 2,95–3,10
- Strykprosent
- 3,5–6,8 %
- Med bokstavkarakter
- 141–149
Kvinner og menn
Av 120 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 90 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2021.
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 27–30 | 2,81–2,96 (C) | 3–7 % |
| 2020 | 19–21 | 2,63–2,72 (C) | 5–10 % |
| 2019 | 22–23 | 3,43 (C) | 5–9 % |
| 2018 | 18 | 3,44 (C) | 0 % |
| 2017 | 55–57 | 3,34 (C) | 4–7 % |
Ofte stilte spørsmål om BLU801
Hva er snittkarakteren i BLU801 ved Nord?
Snittet blant beståtte er 3,17–3,21, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 141–149 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i BLU801?
3,5–6,8 % av kandidatene har strøket i BLU801 ved Nord i perioden 2017–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i BLU801?
Den vanligste karakteren i BLU801 er C (32–34 % av kandidatene), og 35–37 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir BLU801?
BLU801 Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid gir 15,0 studiepoeng ved Nord universitet.
Hvem tar BLU801?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører BLU801?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i BLU801?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere BLU-emner ved Nord
- BLU1001 Barns utvikling, lek og læring
- BLU1002 Samfunn, religion, livssyn og etikk
- BLU1004 Språk, tekst og matematikk
- BLU1003 Natur, helse og bevegelse
- BLU1005 Kunst, kultur og kreativitet
- BLU360 Bacheloroppgave
- BLU350 Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid
- BLU2003 Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid
- BLU2002 Bacheloroppgave, barnehagelærer
- BLU1006 Barns utvikling, lek og læring
Mest tatte emner ved Fakultet for lærerutdanning og kunst- og kulturfag (FLU)
- BID1003 Fuglekjennskap Nettbasert - Bilder Norge 1 115 kandidater
- SPD2003 Sosiale og emosjonelle vansker 579 kandidater
- PEL1003 Pedagogikk og elevkunnskap 1A, 5-10 564 kandidater
- PEL1004 Pedagogikk og elevkunnskap 1B, 5-10 487 kandidater
- PED1002 Yrkesfaglærerens oppgaver og funksjoner 464 kandidater
- NOR1002 Norsk 1A, 1-7 464 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2021 har 141–149 kandidater tatt BLU801 (Ledelse, samarbeid og utviklingsarbeid) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,17–3,21 (C), den vanligste karakteren er C, og 35–37 % ender på A eller B. 3,5–6,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,5–6,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

