DRA2001: Dramaturgi og konseptarbeid
- Snitt (beståtte)
- 3,31–3,39C
- Stryk
- 1–1,3 %
- Kandidater
- 370–388
- År
- 2004–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
snitt 3,00 blant beståtte
3,00 med stryk
24 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,31–3,39
- Snitt med stryk
- 3,27–3,35
- Strykprosent
- 1–1,3 %
- Med bokstavkarakter
- 370–388
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 24 | 3,00 (C) | 0 % |
| 2019 | 19–21 | 3,29–3,47 (C) | 0 % |
| 2018 | 17–18 | 3,39–3,53 (C–B) | 0 % |
| 2017 | 20–21 | 3,57–3,65 (B) | 0 % |
| 2016 | 21–22 | 3,68–3,76 (B) | 0 % |
| 2015 | 18–19 | 3,05–3,17 (C) | 0 % |
| 2014 | 15–17 | 3,31–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2013 | 15–17 | 2,93–3,12 (C) | 0 % |
| 2012 | 22 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2011 | 22–23 | 3,61–3,68 (B) | 0 % |
| 2010 | 22–24 | 2,83–3,00 (C) | 0 % |
| 2009 | 25 | 3,56 (B) | 0 % |
| 2008 | 24 | 3,50 (B) | 0 % |
| 2007 | 24–25 | 3,14–3,24 (C) | 12–13 % |
| 2006 | 31–34 | 3,23–3,35 (C) | 3–6 % |
| 2005 | 24–25 | 3,29–3,36 (C) | 0 % |
| 2004 | 27 | 3,30 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om DRA2001
Hva er snittkarakteren i DRA2001 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,31–3,39, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 370–388 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i DRA2001?
1–1,3 % av kandidatene har strøket i DRA2001 ved NTNU i perioden 2004–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i DRA2001?
Den vanligste karakteren i DRA2001 er C (39–41 % av kandidatene), og 40–42 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir DRA2001?
DRA2001 Dramaturgi og konseptarbeid gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i DRA2001?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere DRA-emner ved NTNU
- DRA1003 Teaterproduksjon
- DRA1002 Drama og teater i kontekst
- DRA1001 Tema i teaterhistorien
- DRA2002 Prosjektteater for et ungt publikum
- DRA1000 Forestillingsanalyse
- DRA1011 Innføring i dramaturgi
- DRA1012 Dramaturgisk analyse
- DRA3004 Samtidsdramaturgi
- DRA3003 Performance-teori: perspektiver og begreper
- DRA1010 Introduksjon og forestillingsanalyse
Mest tatte emner ved Institutt for kunst- og medievitenskap
- MV1001 Audiovisuelle medier 1 302 kandidater
- EXFAC0002 Kunst, medier og kommunikasjon 1 236 kandidater
- PSY2021 Medienes publikum 1 044 kandidater
- KUH1011 Europeisk kunst fra antikken til 1400-tallet 1 019 kandidater
- EXFAC0012 Kunst- og medievitenskap 954 kandidater
- MV1000 Bildeanalyse 938 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2020 har 370–388 kandidater tatt DRA2001 (Dramaturgi og konseptarbeid) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,31–3,39 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–42 % ender på A eller B. 1–1,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1–1,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

