MV1001: Audiovisuelle medier
- Snitt (beståtte)
- 2,82–2,83C
- Stryk
- 10–10,3 %
- Kandidater
- 1 317–1 332
- År
- 2004–2014
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2014. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2014
snitt 2,54–2,67 blant beståtte
2,20–2,46 med stryk
13–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,82–2,83
- Snitt med stryk
- 2,53–2,55
- Strykprosent
- 10–10,3 %
- Med bokstavkarakter
- 1 317–1 332
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 697 | 57 % | 3,01 | 5,5 % |
| Menn | 530 | 43 % | 2,60 | 14,7 % |
Av 1 227 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2014.
År for år
11 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2014 | 18–22 | 2,63–2,83 (C) | 5–11 % |
| 2013 | 83 | 3,09 (C) | 11 % |
| 2012 | 103 | 2,85 (C) | 8–9 % |
| 2011 | 113 | 2,69 (C) | 13 % |
| 2010 | 84–87 | 3,12–3,15 (C) | 5–6 % |
| 2009 | 114 | 2,83 (C) | 10 % |
| 2008 | 114 | 2,94 (C) | 4 % |
| 2007 | 103 | 2,64 (C) | 15 % |
| 2006 | 153–156 | 2,81–2,84 (C) | 17 % |
| 2005 | 149–153 | 2,85–2,88 (C) | 10–11 % |
| 2004 | 283 | 2,69 (C) | 8 % |
Ofte stilte spørsmål om MV1001
Hva er snittkarakteren i MV1001 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 2,82–2,83, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 1 317–1 332 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2014, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MV1001?
10–10,3 % av kandidatene har strøket i MV1001 ved NTNU i perioden 2004–2014. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MV1001?
Den vanligste karakteren i MV1001 er C (30–31 % av kandidatene), og 25 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MV1001?
MV1001 Audiovisuelle medier gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i MV1001?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MV-emner ved NTNU
Mest tatte emner ved Institutt for kunst- og medievitenskap
- EXFAC0002 Kunst, medier og kommunikasjon 1 236 kandidater
- PSY2021 Medienes publikum 1 044 kandidater
- KUH1011 Europeisk kunst fra antikken til 1400-tallet 1 019 kandidater
- EXFAC0012 Kunst- og medievitenskap 954 kandidater
- FILM2001 Dokumentar 828 kandidater
- KUH1000 Visuell analyse 712 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2014 har 1 317–1 332 kandidater tatt MV1001 (Audiovisuelle medier) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,82–2,83 (C), den vanligste karakteren er C, og 25 % ender på A eller B. 10–10,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2014, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10–10,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

