ENG2154: Språk og kommunikasjon på tvers av språksamfunn
- Snitt (beståtte)
- 3,66–3,77B
- Stryk
- 2,7–5,6 %
- Kandidater
- 35–38
- År
- 2004–2005
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2005. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2005
snitt 3,30–3,50 blant beståtte
3,00–3,33 med stryk
20–23 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,66–3,77
- Snitt med stryk
- 3,46–3,67
- Strykprosent
- 2,7–5,6 %
- Med bokstavkarakter
- 35–38
Kvinner og menn
Av 27 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 84 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2005.
År for år
2 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2005 | 20–23 | 3,30–3,50 (C–B) | 5–10 % |
| 2004 | 15 | 4,13 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om ENG2154
Hva er snittkarakteren i ENG2154 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,66–3,77, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 35–38 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2005, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ENG2154?
2,7–5,6 % av kandidatene har strøket i ENG2154 ved NTNU i perioden 2004–2005. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ENG2154?
Den vanligste karakteren i ENG2154 er B (34–37 % av kandidatene), og 54–58 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ENG2154?
ENG2154 Språk og kommunikasjon på tvers av språksamfunn gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i ENG2154?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ENG-emner ved NTNU
- ENG1201 Språkferdighet og grammatikk
- ENG1101 Engelsk språkvitenskap
- ENG1302 Litteratur: Drama og lyrikk
- ENG1001 Varianter av engelsk
- ENG1303 Litteratur: Prosa
- ENG1401 Kulturkunnskap
- ENG1004 Samfunn, politikk og kultur
- ENG2153 Tilegnelse av første- og andrespråk
- ENG1404 Historie og nasjon
- ENG2302 Litteratur og historie
Emnekoden ENG2154 ved andre læresteder
- Universitetet i Oslo 17 kandidater
Mest tatte emner ved Institutt for moderne fremmedspråk
- SPA1001 Spansk I 612 kandidater
- ENG1301 Litteratur 378 kandidater
- SPA1101 Spansk III 303 kandidater
- SPA1003 Spansk kulturkunnskap 126 kandidater
- SPA1103 Spanske tekster 126 kandidater
- TYSK1301 Praktisk tysk og kulturkunnskap I 96 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2005 har 35–38 kandidater tatt ENG2154 (Språk og kommunikasjon på tvers av språksamfunn) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,66–3,77 (B), den vanligste karakteren er B, og 54–58 % ender på A eller B. 2,7–5,6 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2005, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,7–5,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

