Hopp til innhold

KJ3021: Kjernemagnetisk resonansspektroskopi

Snitt (beståtte)
2,93–3,01C
Stryk
7,8–10,3 %
Kandidater
571–615
År
2006–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,21 blant beståtte

3,08–3,15 med stryk

48–49 kandidater

7
A14–15
16
B33 %
9
C18–19
10
D20–21
5
E10 %
1–2
F2–4
H2006H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2006: 2,91–3,40H2007: 3,21–3,54H2008: 3,21–3,43H2009: 3,73–3,93H2010: 2,88–2,94H2011: 2,17–2,83H2014: 3,35–3,42H2015: 3,91–4,15H2016: 2,62H2017: 3,02V2018: 2,60–2,75H2018: 2,49–2,54V2019: 1,86–2,14H2019: 2,44–2,51H2020: 2,87–3,00H2022: 3,39–3,46H2023: 1,93–2,10V2024: 3,44–3,88H2024: 3,08–3,14H2025: 3,21H2006H2011H2018H2021H20253,21

Stryk per termin

50 %25 %H2006: 8–18 %H2007: 6–14 %H2008: 6–13 %H2009: 6–13 %H2010: 6–11 %H2011: 27–43 %H2014: 5–10 %H2015: 4–9 %H2016: 8 %H2017: 13 %V2018: 17–33 %H2018: 7 %V2019: 11–25 %H2019: 18 %V2020: 17–29 %H2020: 3–6 %H2021: 0 %H2022: 12 %H2023: 12–13 %V2024: 0 %H2024: 3–5 %H2025: 2–4 %H2006H2011H2018H2021H20252–4 %
12–14
A66–73
17–19
B99–103
24–26
C135–138
21–24
D120–128
11–13
E61–70
8–11
F46–58

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,93–3,01
Snitt med stryk
2,62–2,76
Strykprosent
7,8–10,3 %
Med bokstavkarakter
527–570

43 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202548–493,21 (C)2–4 %
202444–493,15–3,27 (C)2–4 %
202331–331,93–2,10 (D)12–13 %
202242–433,39–3,46 (C)12 %
202138–0 %
202037–412,87–3,00 (C)5–10 %
201948–522,34–2,45 (D)16–18 %
201860–632,50–2,55 (C)8–10 %
2017553,02 (C)13 %
2016512,62 (C)8 %
201521–243,91–4,15 (B)4–9 %
201420–223,35–3,42 (C)5–10 %
20117–112,17–2,83 (D–C)27–43 %
201017–192,88–2,94 (C)6–11 %
200915–173,73–3,93 (B)6–13 %
200814–173,21–3,43 (C)6–13 %
200713–173,21–3,54 (C–B)6–14 %
200610–142,91–3,40 (C)8–18 %

Ofte stilte spørsmål om KJ3021

Hva er snittkarakteren i KJ3021 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,93–3,01, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 527–570 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i KJ3021?

7,8–10,3 % av kandidatene har strøket i KJ3021 ved NTNU i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i KJ3021?

Den vanligste karakteren i KJ3021 er C (24–26 % av kandidatene), og 30–33 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir KJ3021?

KJ3021 Kjernemagnetisk resonansspektroskopi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar KJ3021?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører KJ3021?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i KJ3021?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere KJ-emner ved NTNU

Emner studentene på KJ3021 også tar

Fra Industriell kjemi og bioteknologi - master (5-årig): studentene der tar både KJ3021 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2006–2025 har 571–615 kandidater tatt KJ3021 (Kjernemagnetisk resonansspektroskopi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,93–3,01 (C), den vanligste karakteren er C, og 30–33 % ender på A eller B. 7,8–10,3 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,8–10,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.