Hopp til innhold

KULMI3215: Deltakelse og læring i museer

Snitt (beståtte)
3,25–3,40C
Stryk
0,7–1,5 %
Kandidater
133–147
År
2014–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,75–3,82 blant beståtte

3,75–3,82 med stryk

16–17 kandidater

1–2
A6–12
10
B59–63
5
C29–31
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2014V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2014: 2,89–3,00V2015: 3,50–3,75V2016: 3,56–3,70V2018: 3,22–3,44V2019: 3,42–3,54V2021: 3,10–3,22V2022: 3,05–3,14V2023: 3,00–3,20V2024: 3,26–3,42V2025: 3,75–3,82V2014V2016V2021V2023V20253,75–3,82

Stryk per termin

25 %12.5 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2018: 9–20 %V2019: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2014V2016V2021V2023V20250 %
5–10
A7–14
35–39
B52
37–41
C54–55
10–13
D14–17
3–5
E5–7
1 %
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,25–3,40
Snitt med stryk
3,21–3,38
Strykprosent
0,7–1,5 %
Med bokstavkarakter
133–147

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202516–173,75–3,82 (B)0 %
202418–203,26–3,42 (C)0 %
202310–113,00–3,20 (C)0 %
202221–223,05–3,14 (C)0 %
20219–103,10–3,22 (C)0 %
201912–133,42–3,54 (C–B)0 %
20189–123,22–3,44 (C)9–20 %
20169–103,56–3,70 (B)0 %
201511–133,50–3,75 (B)0 %
201418–192,89–3,00 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om KULMI3215

Hva er snittkarakteren i KULMI3215 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,25–3,40, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 133–147 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i KULMI3215?

0,7–1,5 % av kandidatene har strøket i KULMI3215 ved NTNU i perioden 2014–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i KULMI3215?

Den vanligste karakteren i KULMI3215 er C (37–41 % av kandidatene), og 42–47 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir KULMI3215?

KULMI3215 Deltakelse og læring i museer gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i KULMI3215?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere KULMI-emner ved NTNU

Emner studentene på KULMI3215 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2014–2025 har 133–147 kandidater tatt KULMI3215 (Deltakelse og læring i museer) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,25–3,40 (C), den vanligste karakteren er C, og 42–47 % ender på A eller B. 0,7–1,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.