Hopp til innhold

MOL3007: Funksjonell genomforskning

Snitt (beståtte)
2,67–2,87C
Stryk
15,7–19 %
Kandidater
247–279
År
2009–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,00–3,45 blant beståtte

2,00–2,24 med stryk

16–19 kandidater

1–2
A6–12
4
B21–25
3
C16–19
1–2
D6–12
1–2
E6–12
6
F32–38
V2009V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2009: 2,41–2,50V2010: 2,52V2011: 2,57–2,68V2012: 2,37V2013: 3,06–3,29V2014: 2,44–2,88V2015: 3,00–3,38V2016: 2,64–2,82V2017: 3,50–3,89V2018: 3,50V2019: 2,67–2,95V2021: 2,38–2,56V2022: 2,27–2,75V2024: 3,00–3,45V2009V2013V2016V2020V20243,00–3,45

Stryk per termin

50 %25 %V2009: 0 %V2010: 13 %V2011: 21–22 %V2012: 17 %V2013: 14–17 %V2014: 23–30 %V2015: 10–25 %V2016: 8–17 %V2017: 8–20 %V2018: 11–20 %V2019: 5–11 %V2020: 13 %V2021: 23–25 %V2022: 28–33 %V2024: 32–38 %V2009V2013V2016V2020V202432–38 %
3–6
A7–14
13–17
B33–40
28–33
C72–75
19–23
D49–53
9–13
E23–29
16–20
F40–45

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,67–2,87
Snitt med stryk
2,17–2,39
Strykprosent
15,7–19 %
Med bokstavkarakter
224–256

23 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

15 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202416–193,00–3,45 (C)32–38 %
202215–182,27–2,75 (D–C)28–33 %
202120–222,38–2,56 (D–C)23–25 %
202023–13 %
201918–222,67–2,95 (C)5–11 %
20189–103,50 (B)11–20 %
20179–133,50–3,89 (B)8–20 %
201611–142,64–2,82 (C)8–17 %
20157–113,00–3,38 (C)10–25 %
201410–132,44–2,88 (D–C)23–30 %
201318–213,06–3,29 (C)14–17 %
2012232,37 (D)17 %
201127–282,57–2,68 (C)21–22 %
2010242,52 (C)13 %
200917–182,41–2,50 (D–C)0 %

Ofte stilte spørsmål om MOL3007

Hva er snittkarakteren i MOL3007 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,67–2,87, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 224–256 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MOL3007?

15,7–19 % av kandidatene har strøket i MOL3007 ved NTNU i perioden 2009–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MOL3007?

Den vanligste karakteren i MOL3007 er C (28–33 % av kandidatene), og 17–23 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MOL3007?

MOL3007 Funksjonell genomforskning gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i MOL3007?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MOL-emner ved NTNU

Emner studentene på MOL3007 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2009–2024 har 247–279 kandidater tatt MOL3007 (Funksjonell genomforskning) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,67–2,87 (C), den vanligste karakteren er C, og 17–23 % ender på A eller B. 15,7–19 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 15,7–19 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.