Hopp til innhold

MV1010: Medieanalyse

Snitt (beståtte)
2,88–2,91C
Stryk
10,5–10,7 %
Kandidater
629–640
År
2014–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Arbeidsomt2 vurderinger fra studenter · emnr.no ↗

V2022

snitt 2,50–2,89 blant beståtte

2,50–2,89 med stryk

8–11 kandidater

0
A0 %
1–2
B10–22
5
C45–63
1–2
D10–22
1–2
E10–22
0
F0 %
H2014V2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2014: 3,03H2015: 2,78–2,80H2016: 2,96–3,00H2017: 2,90–2,98H2018: 2,74–2,77H2019: 2,76H2020: 3,03V2021: 2,71–2,88H2021: 2,71–2,88V2022: 2,50–2,89H2014H2016H2019V2021V20222,50–2,89

Stryk per termin

25 %12.5 %H2014: 4 %H2015: 16 %H2016: 12 %H2017: 9 %H2018: 4 %H2019: 9 %H2020: 22 %V2021: 0 %H2021: 0 %V2022: 0 %H2014H2016H2019V2021V20220 %
2–3
A13–17
17–18
B108–111
42 %
C267
24–25
D154–155
3–4
E20–23
10–11
F67

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,88–2,91
Snitt med stryk
2,58–2,61
Strykprosent
10,5–10,7 %
Med bokstavkarakter
629–640

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner38366 %3,018,1 %
Menn19934 %2,7110,6 %

Av 582 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2014–2022.

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20228–112,50–2,89 (C)0 %
202114–162,71–2,88 (C)0 %
2020913,03 (C)22 %
2019742,76 (C)9 %
201876–772,74–2,77 (C)4 %
201755–572,90–2,98 (C)9 %
2016102–1042,96–3,00 (C)12 %
20151012,78–2,80 (C)16 %
20141083,03 (C)4 %

Ofte stilte spørsmål om MV1010

Hva er snittkarakteren i MV1010 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,88–2,91, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 629–640 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MV1010?

10,5–10,7 % av kandidatene har strøket i MV1010 ved NTNU i perioden 2014–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MV1010?

Den vanligste karakteren i MV1010 er C (42 % av kandidatene), og 19–20 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MV1010?

MV1010 Medieanalyse gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er MV1010 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (2 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Arbeidsomt», og 10,5–10,7 % stryker.

Hvem tar MV1010?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i MV1010?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MV-emner ved NTNU

Emner studentene på MV1010 også tar

Fra Medievitenskap - bachelor: studentene der tar både MV1010 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2014–2022 har 629–640 kandidater tatt MV1010 (Medieanalyse) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,88–2,91 (C), den vanligste karakteren er C, og 19–20 % ender på A eller B. 10,5–10,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10,5–10,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.