Hopp til innhold

NFU0102: Norsk for utlendinger, trinn 1

Snitt (beståtte)
2,84–3,09C
Stryk
11,9–15,8 %
Kandidater
173–205
År
2004–2010

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2010. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2010

snitt 2,86–3,14 blant beståtte

2,35–2,59 med stryk

16–18 kandidater

1–2
A6–12
3
B17–19
5
C28–31
3
D17–19
1–2
E6–12
3
F17–19
H2004H2010

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 3,91V2005: 2,83–3,17H2005: 3,07–3,46V2006: 2,55–2,67H2006: 2,94–3,07V2007: 2,60–2,76H2007: 2,75–3,10V2008: 2,50–2,89H2008: 2,93–3,20V2009: 2,82–3,08H2009: 2,69–2,94V2010: 2,36–2,85H2010: 2,86–3,14H2004V2006H2007V2009H20102,86–3,14

Stryk per termin

50 %25 %H2004: 7–14 %V2005: 36–44 %H2005: 0 %V2006: 0 %H2006: 0 %V2007: 23–25 %H2007: 8–20 %V2008: 8–20 %H2008: 0 %V2009: 28–31 %H2009: 6–12 %V2010: 18–23 %H2010: 17–19 %H2004V2006H2007V2009H201017–19 %
7–12
A13–21
16–22
B32–39
24–29
C48–51
23–28
D46–49
5–9
E10–17
12–16
F24–28

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,84–3,09
Snitt med stryk
2,42–2,70
Strykprosent
11,9–15,8 %
Med bokstavkarakter
173–205

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201029–352,64–3,00 (C)17–21 %
200932–372,74–3,00 (C)17–21 %
200823–292,76–3,08 (C)4–8 %
200729–352,65–2,89 (C)18–23 %
200626–282,78–2,89 (C)0 %
200521–263,00–3,37 (C)15–19 %
200413–153,92 (B)7–14 %

Ofte stilte spørsmål om NFU0102

Hva er snittkarakteren i NFU0102 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,84–3,09, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 173–205 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2010, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NFU0102?

11,9–15,8 % av kandidatene har strøket i NFU0102 ved NTNU i perioden 2004–2010. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hva ligger du an til i NFU0102?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NFU-emner ved NTNU

Mest tatte emner ved Institutt for språk- og kommunikasjonsstudier

Kort oppsummert

I perioden 2004–2010 har 173–205 kandidater tatt NFU0102 (Norsk for utlendinger, trinn 1) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,84–3,09 (C), og 24–32 % ender på A eller B. 11,9–15,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2010, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 11,9–15,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.